m.cici.az
loading...

AFRICA: African Nations Championship - Qualification

15:00Namibia - Comoros -:-
16:30Ghana - Burkina Faso -:-

ARGENTINA: Copa Argentina

19:30Deportivo Moron - San Lorenzo -:-

ARMENIA: Premier League

14:00Ararat - Pyunik -:-

ASIA: Southeast Asian Games

09:00East Timor U23 - Indonesia U23 -:-
13:45Philippines U23 - Vietnam U23 -:-
13:45Thailand U23 - Cambodia U23 -:-

AUSTRALIA: NPL NSW - Play Offs

06:00Blacktown - Rockdale -:-

AUSTRALIA: NPL Victoria

06:00Bentleigh - Oakleigh -:-
06:00Bulleen - Heidelberg -:-
06:00Green Gully - Pascoe Vale -:-
06:00Hume City - North Geelong -:-
06:00Melbourne Knights - St Albans -:-
06:00Port Melbourne Sharks - Avondale FC -:-
06:00South Melbourne - Kingston City -:-

AUSTRALIA: NPL Western Australia

08:00Bayswater City - Mandurah City -:-

AUSTRALIA: NPL Queensland

06:00Brisbane U21 - Redlands -:-
09:00Olympic FC - Brisbane Strikers -:-

AUSTRALIA: Capital Territory

06:00Cooma - Woden Weston -:-
06:00Gungahlin - Canberra FC -:-

AUSTRALIA: Northern NSW - Play Offs

05:30Lambton J. - Hamilton Olympic -:-

AUSTRIA: Tipico Bundesliga

15:30LASK Linz - Altach -:-
15:30Salzburg - St. Polten -:-
18:00Mattersburg - Austria Vienna -:-

AUSTRIA: Regionalliga East

15:00Rapid (Am) - First Vienna -:-
16:30Admira (Am) - Amstetten -:-

AUSTRIA: Bundesliga Women

10:00Vorderland W - St. Polten W -:-
12:00Bergheim W - Sudburgenland W -:-

AZERBAIJAN: Premier League

14:00Kapaz - Zira -:-
17:00Gabala - SumQayit -:-

BANGLADESH: Premier League

12:00Abahani Chittagong - Rahmatgonj MFS -:-
14:15Abahani Limited - Sheikh Russel -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

14:15Neman - Din. Minsk -:-
16:00FC Minsk - Slavia Mozyr -:-
16:30BATE - Krumkachy -:-
17:00Brest - Soligorsk -:-

BELGIUM: Jupiler League

13:30Anderlecht - St. Truiden -:-
17:00Kortrijk - Club Brugge -:-
19:00Mouscron - Gent -:-

BELGIUM: Proximus League

15:00Beerschot Wilrijk - Tubize -:-

BELGIUM: Cup - Qualification

15:00Aalst - Pepingen -:-
15:00Acren - ASV Geel -:-
15:00Aywaille - Knokke -:-
15:00Boom - Onhaye -:-
15:00Duffel - Waremme -:-
15:00Entente Durbuy - K. Berchem Sport -:-
15:00Heist - City Pirates -:-
15:00Oudenaarde - Dender -:-
15:00Peruwelz FC - Toekomst Menen -:-
15:00RFC Liege - Wingene -:-
15:00Richelle Utd. - KE Wervik -:-
15:00Sporting Bruxelles - Oosterzonen -:-
15:00Temse - RC Lebbeke -:-
15:00Tilleur - Hoogstraten -:-
15:00Waltwilder - Robur -:-
15:00Wijgmaal - Esperanza Pelt -:-
18:30Overijse - Petegem -:-

BOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Clausura

00:30Sport Boys - U. Sucre -:-
20:00Real Potosi - Bolivar -:-
22:15San Jose - Oriente Petrolero -:-
00:30Blooming - Guabira -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premier League

16:00Radnik Bijeljina - GOSK Gabela -:-
19:00Borac Banja Luka - NK Vitez -:-
19:00Siroki Brijeg - Mladost DK -:-
19:00Sloboda - Zrinjski -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: FBiH

16:00Sloga Simin Han - Jedinstvo Bihac -:-

BRAZIL: Serie A

23:00Flamengo - Atletico GO -:-
15:00Gremio - Atletico-PR -:-
20:00Avai - Sao Paulo -:-
20:00Bahia - Vasco -:-
20:00Cruzeiro - Sport Recife -:-
20:00Ponte Preta - Botafogo RJ -:-
23:00Coritiba - Santos -:-
23:00Palmeiras - Chapecoense-SC -:-

BRAZIL: Serie B

23:00Paysandu - Parana -:-

BRAZIL: Serie C

00:00Sampaio Correa - Fortaleza -:-
19:00Ypiranga FC - Volta Redonda -:-
20:00ASA - Moto Club -:-
22:00Remo - Botafogo PB -:-
23:00Cuiaba Esporte - Salgueiro -:-

BRAZIL: Serie D - Play Offs

23:00Acreano - Operario -:-

BULGARIA: Parva Liga

16:15Slavia Sofia - Etar -:-
19:00Dunav Ruse - Ludogorets -:-

BULGARIA: Vtora liga

16:00Maritsa Plovdiv - Lok. Sofia -:-
16:00Montana - Neftochimic Burgas -:-

CAMEROON: Elite One

13:00Unisport Bafang - Bafoussam -:-
13:30Canon Yaounde - Aigle Royal -:-
13:30Union Douala - Feutcheu -:-
15:00Lion Blesse - Stade Renard -:-
15:00UMS de Loum - Colombe Lobo -:-
15:00Young Sports Academy - APEJES Academy -:-
15:30Les Astres - Bamboutos FC -:-
16:00Dragon de Yaounde - Eding Sport -:-

CANADA: CSL

23:00Vorkuta - Scarborough B. -:-
00:00Brantford - Waterloo -:-

CHILE: Primera Division

00:30Colo Colo - U. De Concepcion -:-
16:00Deportes Iquique - Curico Unido -:-
19:30Everton - O'Higgins -:-
22:00U. De Chile - Huachipato -:-

CHILE: Primera B

23:00Coquimbo - Nublense -:-
19:30Cobresal - Valdivia -:-
19:30Iberia - San Felipe -:-
19:30La Serena - Arica -:-
20:00Cobreloa - S. Morning -:-
00:30U. Calera - Rangers -:-

CHINA: Super League

09:00Changchun Yatai - Tianjin Quanjian -:-
12:35Guangzhou R&F - Shandong Luneng -:-
12:35Henan Jianye - Chongqing Lifan -:-

CHINA: Jia League

12:00Dalian Yifang F.C. - Shijiazhuang -:-
12:30Wuhan Zall - Xinjiang Tianshan -:-
12:35Beijing Baxy - Nei Mongol -:-

CHINA: Yi League

08:30Qingdao Jonoon - Hebei Elite -:-
09:00Beijing Technology - Shenyan Dongjin -:-
09:00Heilongjiang Lava - Shaanxi Changan -:-

COLOMBIA: Liga Aguila - Clausura

23:30Bucaramanga - Patriotas -:-
00:00Santa Fe - Dep. Cali -:-
01:45Pasto - Ind. Medellin -:-
16:15America De Cali - Millonarios -:-
21:15Jaguares de Cordoba - Envigado -:-
23:15Junior - Once Caldas -:-
23:30Atl. Nacional - Petrolera -:-

COLOMBIA: Torneo Aguila - Clausura

17:30Popayan - Llaneros -:-
20:00Bogota - Chico -:-
00:00Real Santander - Leones -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

02:00Carmelita - Cartagines -:-
02:00Santos De Guapiles - Liberia -:-
03:00Herediano - Grecia -:-
18:00Saprissa - U.C.R. -:-
18:00Zeledon - Limon -:-
00:00Guadalupe - Alajuelense -:-

CROATIA: 1. HNL

18:00Rudes - Hajduk Split -:-
20:00Din. Zagreb - Belupo -:-
20:00Osijek - Zapresic -:-

CROATIA: 2. HNL

16:00Hajduk Split 2 - Kustosija -:-

CYPRUS: First Division

17:00Nea Salamis - Anorthosis -:-

CZECH REPUBLIC: 1. Liga

16:00Jablonec - Dukla Prague -:-
16:00Jihlava - Plzen -:-
16:00Sigma Olomouc - Brno -:-

CZECH REPUBLIC: Division 2

09:15Zizkov - Vitkovice -:-
16:00Ceske Budejovice - Hradec Kralove -:-
16:00Vlasim - Varnsdorf -:-

CZECH REPUBLIC: CFL

09:15Prevysov - Domazlice -:-
16:00Brozany - Dobrovice -:-
16:00Nymburk - Vltavin -:-
16:00Stechovice - Benatky -:-

CZECH REPUBLIC: MSFL

09:15Unicov - Prostejov -:-
09:15Valasske Mezirici - Odra Petrkovice -:-

CZECH REPUBLIC: Division A

16:00Sedlcany - Sobeslav -:-

CZECH REPUBLIC: Division C

16:00Dvur Kralove - Admira Prague -:-
16:00Kolin - Pardubice B -:-

CZECH REPUBLIC: Division D

15:30Havlickuv Brod - Velka Bites -:-
15:30Slavoj Polna - Sumperk -:-
15:30Zdirec n. D. - Trebic -:-

CZECH REPUBLIC: Division E

09:15Opava B - Kozlovice -:-
09:15Slavicin - Frydlant n. O. -:-
15:30Bohumin - Dolni Benesov -:-

CZECH REPUBLIC: Youth League

09:15Dukla Prague U21 - Bohemians 1905 U21 -:-
09:30Teplice U21 - Sparta Prague U21 -:-
10:00Karvina U21 - Slovacko U21 -:-
10:00Plzen U21 - Mlada Boleslav U21 -:-
10:00Trinec U21 - Ostrava U21 -:-
11:00Hradec Kralove U21 - Ceske Budejovice U21 -:-

CZECH REPUBLIC: First League Women

12:30Plzen W - Slovacko W -:-
13:00Slavia Prague W - Hradec Kralove W -:-

CZECH REPUBLIC: Czech Cup Women

10:00Vsetin W - Sokol Troubsko W -:-
13:00Bohemians Prague W - Zlichov W -:-
13:00Domazlice W - Mnichovo H. W -:-
13:00Lubina W - Nove Sady W -:-
14:00TJ Hradek W - Pribram W -:-
15:00Sazava u L. W - Melnik W -:-

DENMARK: Superliga

11:00Odense - Midtjylland -:-
15:00Hobro - Lyngby -:-
17:00Aarhus - Brondby -:-

DENMARK: 1st Division

13:30Esbjerg - Thisted -:-
13:30F. Amager - Viborg -:-
13:30Fredericia - Roskilde -:-
13:30Koge - Nykobing -:-
13:30Skive - Vejle -:-
13:30Vendsyssel FF - Brabrand -:-

DENMARK: 2nd Division - Group 2

12:00Avarta - Middelfart -:-

DENMARK: 2nd Division - Group 3

12:30Ringkobing - VSK Aarhus -:-

ECUADOR: Serie A - Second stage

18:00Delfin - Emelec -:-
18:00El Nacional - LDU Quito -:-
21:00Fuerza A. - U. Catolica -:-
23:00Barcelona SC - Guayaquil City -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

01:30Chalatenango - Luis Angel Firpo -:-
01:30Sonsonate - Pasaquina -:-
22:00Audaz - Santa Tecla -:-
22:00Municipal Limeno - Dragon -:-
22:15Alianza FC - Metapan -:-

ENGLAND: Premier League

13:30Huddersfield - Newcastle -:-
16:00Tottenham - Chelsea -:-

ENGLAND: Premier League 2

14:00Liverpool U23 - Sunderland U23 -:-

ESTONIA: Esiliiga

14:00Levadia U21 - Tartu Welco -:-
14:00Rakvere - Elva -:-
14:00Santos Tartu - Maardu -:-

EUROPE: Euro U19 Women - Play Offs

19:30France U19 W - Spain U19 W -:-

EUROPE: Premier League (Crimea)

16:00Yevpatoriya - Kafa -:-
17:00SKCHF Sevastopol - Rubin Yalta -:-

FAROE ISLANDS: Premier League

15:00HB Torshavn - 07 Vestur Sorvagur -:-
15:00Runavik - Streymur -:-
15:00Skala Itrottarfelag - Klaksvik -:-
15:00TB/FCS/Royn - Fuglafjordur -:-
15:00Vikingur - B36 Torshavn -:-

FINLAND: Veikkausliiga

16:30JJK Jyvaskyla - HJK -:-
16:30KuPS - Mariehamn -:-
16:30VPS - Ilves -:-

FINLAND: Ykkonen

15:00GrIFK - KPV -:-

FINLAND: Kakkonen Group A

15:00Lahti Akatemia - Sudet -:-
15:00Mikkeli - Kultsu -:-
15:00PEPO - Klubi 04 -:-

FINLAND: Kakkonen Group C

15:00AC Kajaani - JBK -:-
16:30Narpes Kraft - OTP -:-

FRANCE: Ligue 1

14:00Lille - Caen -:-
16:00Marseille - Angers -:-
20:00PSG - Toulouse -:-

FYR OF MACEDONIA: First League

16:00Akademija Pandev - FK Skopje -:-
16:00Pelister - Rabotnicki -:-
16:00Vardar - Pobeda -:-

GEORGIA: Erovnuli Liga

14:30Poti - Lokomotiv Tbilisi -:-
17:30Din. Tbilisi - Chikhura -:-

GERMANY: Bundesliga

14:30Freiburg - Frankfurt -:-
17:00Monchengladbach - FC Koln -:-

GERMANY: 2. Bundesliga

12:30Ingolstadt - Regensburg -:-
12:30Kiel - Furth -:-
12:30Nurnberg - Union Berlin -:-

GERMANY: 3. Liga

13:00Lotte - Jena -:-
13:00Wurzburger Kickers - Rostock -:-

GERMANY: Regionalliga North

12:00Hamburger SV II - Jeddeloh -:-
12:00Hannover II - Egestorf-Langreder -:-
13:00Havelse - Norderstedt -:-
13:00St. Pauli II - Hildesheim -:-
14:00Luneburger Hansa - SC Weiche-08 -:-

GERMANY: Regionalliga Nordost

12:30Auerbach - Cottbus -:-
12:30Bautzen - Chemie Leipzig -:-
12:30Berliner AK 07 - Viktoria Berlin -:-
12:30BFC Dynamo - Altglienicke -:-
12:30Hertha II - Nordhausen -:-
12:30Meuselwitz - Neustrelitz -:-

GERMANY: Regionalliga West

13:00RW Essen - Koln II -:-

GERMANY: Regionalliga Sudwest

13:00Mannheim - Freiburg II -:-
13:00Offenbach - Kassel -:-

GERMANY: Oberliga NOFV-Nord

13:00Brieselang - Rathenow -:-
13:00CFC Hertha - Staaken -:-
13:00Hansa Rostock II - Lichtenberg -:-
13:00Zehlendorf - Altludersdorf -:-

GERMANY: Oberliga NOFV- Süd

12:30Askania Bernburg - Stendal -:-
13:00Inter Leipzig - Wismut Gera -:-

GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00Kiel II - VfR Neumunster -:-
13:00Todesfelde - NTSV Strand 08 -:-
13:00TSV Lagerdorf - Friedrichsberg-Busdorf -:-

GERMANY: Oberliga Hamburg

14:00Sasel - Vorwarts-Wacker -:-
14:00Wandsbeker Concordia - Victoria Hamburg -:-
14:30Rugenbergen - Pinneberg -:-
15:00Barmbek-Uhlenhorst - Niendorfer TSV -:-
16:30Wedeler TSV - Dassendorf -:-

GERMANY: Oberliga Bremen

10:00Geestemunde - BTS Neustadt -:-
13:30Schwachhausen - Vatan Bremen -:-
14:00Grolland - OSC Bremerhaven -:-
14:00Hastedt - Brinkumer -:-

GERMANY: Oberliga Niedersachsen

14:00Cloppenburg - Eintracht Northeim -:-
14:00Lupo-Martini Wolfsburg - VfL Oldenburg -:-
14:00Spelle-Venhaus - Heeslinger -:-
14:00SVG Gottingen - Wunstorf -:-
15:00Arminia Hannover - Vorsfelde -:-
16:00Gifhorn - Sulingen -:-

GERMANY: Oberliga Westfalen

14:00Ahlen - Hammer SpVgg. -:-
14:00ASC 09 Dortmund - Ennepetal -:-
14:00Bielefeld II - Brunninghausen -:-
14:00Gutersloh - TuS Haltern -:-
14:00Kaan-Marienborn - Paderborn II -:-
14:00Marl-Huls - Sprockhovel -:-
14:00Schalke II - Lippstadt -:-
14:00Siegen - Eintracht Rheine -:-
14:00Westfalia Herne - SC Hassel -:-

GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00Gonsenheim - SV Saar 05 Saarbrucken -:-

GERMANY: Oberliga Bayern Süd

15:00Munich 1860 II - Neumarkt -:-

GERMANY: Oberliga Niederrhein

14:00Baumberg - Dusseldorf-West -:-
14:00Bocholt - SC Dusseldorf -:-
14:00Hilden - Germania Ratingen -:-
14:00Homberg - Krefeld-Fischeln -:-
14:00Schonnebeck - SSVg Velbert -:-
14:00Speldorf - Cronenberger -:-
14:00Straelen - Jahn Hiesfeld -:-
14:00TuRU Dusseldorf - FC Monheim -:-
14:00Vohwinkel - SW Essen -:-

GERMANY: Junioren Bundesliga North

10:00Niendorfer TSV U19 - Dresden U19 -:-
10:00RB Leipzig U19 - Hamburger SV U19 -:-
10:00Wolfsburg U19 - Kiel U19 -:-
12:00Chemnitzer FC U19 - Union Berlin U19 -:-
14:00Osnabruck U19 - Hannover U19 -:-

GERMANY: Junioren Bundesliga South

10:00Karlsruher U19 - Nurnberg U19 -:-
10:00Wehen U19 - Heidenheim U19 -:-
11:00Kaiserslautern U19 - Mainz U19 -:-
13:00Freiburg U19 - Stuttgart U19 -:-

GERMANY: Junioren Bundesliga West

10:00Bielefeld U19 - Dortmund U19 -:-
10:00Leverkusen U19 - Duisburg U19 -:-
10:00Schalke U19 - Koln U19 -:-
11:30Arminia Klosterhardt U19 - Preussen Munster U19 -:-
12:00Fortuna Koln U19 - Bochum U19 -:-
12:00Oberhausen U19 - Paderborn U19 -:-

GREECE: Super League

17:15AEK - Panetolikos -:-
17:15Kerkyra - Panionios -:-
17:15Levadiakos - PAOK -:-
19:30Platanias - Panathinaikos -:-

GREECE: Greek Cup - First round

15:00Aiginiakos - Veria -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Municipal - Marquense -:-
18:00Siquinala - Petapa -:-
19:00Malacateco - Comunicaciones -:-
19:00Suchitepequez - Coban Imperial -:-
19:00Xelaju - Sanarate -:-
21:30Guastatoya - Antigua -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

02:00PostponedReal Espana - Olimpia -:-
22:00PostponedMotagua - Marathon -:-
22:00PostponedPlatense - Juticalpa -:-
22:00PostponedVida - Real Sociedad -:-

ICELAND: Pepsideild

17:00Akranes - Vestmannaeyjar -:-
19:00Olafsvik - Breidablik -:-
19:00Vikingur Reykjavik - Akureyri -:-

INDIA: Calcutta Premier Division A

12:30Mohammedan - Southern Samity -:-

INDONESIA: Liga 1

09:00Bhayangkara Utd - Sriwijaya -:-
12:30Persib - Gresik -:-

INDONESIA: Liga 2

10:00Martapura - Pesinga Ngawi -:-
10:00Persibat Batang - Persibas Banyumas -:-
10:00Persikad - Persikabo Bogor -:-
10:00Perssu Madura United - Kalteng Putra -:-
10:00PSBI Blitar - Persepam Madura -:-
10:00PS Sumbawa Barat - Celebest -:-
10:00Semeru Fc Lumajang - Persekap Kota Pasuruan -:-
10:00Sragen - Rembang -:-
12:30CancelledKepri Jaya - Pro Duta -:-

IRELAND: Premier Division

14:30Derry City - Dundalk -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

17:00H. Akko - Sakhnin -:-
19:00M. Tel Aviv - B. Jerusalem -:-

ITALY: Serie A

17:00Atalanta - AS Roma -:-
19:45Bologna - Torino -:-
19:45Crotone - AC Milan -:-
19:45Inter - Fiorentina -:-
19:45Lazio - Spal -:-
19:45Sampdoria - Benevento -:-
19:45Sassuolo - Genoa -:-
19:45Udinese - Chievo -:-

ITALY: Coppa Italia Lega Pro

15:30Sicula Leonzio - Akragas -:-
16:30Fondi - Fermana -:-
17:00Carrarese - Cuneo -:-
17:00Sudtirol - Triestina -:-
17:30Gavorrano - Prato -:-
18:00Monopoli - Andria -:-
19:30Fano - Ravenna -:-
19:30Pistoiese - Pontedera -:-
19:30Reggina 1914 - Catanzaro -:-

JAPAN: J-League

10:30Kobe - Yokohama M. -:-

JAPAN: J-League Division 2

10:00Ehime - Machida -:-
10:00Gifu - Kamatamare -:-
10:00Kusatsu - Kanazawa -:-
10:00Kyoto - Oita -:-
10:00Nagoya - Avispa Fukuoka -:-
10:00Okayama - Yamaga -:-
10:00Yamagata - Chiba -:-
10:00Yokohama FC - Mito -:-
10:30Tokushima - Renofa Yamaguchi -:-
10:30Verdy - V-Varen Nagasaki -:-
11:00Shonan - Kumamoto -:-

JAPAN: Football Championships Women

10:00Inac Kobe Leonesa W - Albirex Niigata W -:-
10:00Sayama W - Kunoichi W -:-

JORDAN: Shield Cup

16:00Al Faisaly Amman - Al Yarmouk -:-
16:00Mansheyat - Aqaba -:-
18:30Al Hussein - Al Buqaa -:-
18:30Shabab Al Ordon - Al Jazeera Amman -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

13:00Tobol - Taraz -:-
13:30Ordabasy - Atyrau -:-
14:30I. Pavlodar - Kaisar -:-
15:00K. Almaty - Shakhtar K. -:-

KENYA: Premier League

13:00PostponedBandari - Tusker -:-
13:00PostponedKakamega Homeboyz - Sony Sugar -:-
13:00PostponedKariobangi Sharks - Leopards -:-

KOSOVO: Superliga

16:00Gjilani - Besa Peje -:-
16:00Prishtina - Drita -:-
16:00Vellaznimi - Liria -:-

LUXEMBOURG: National Division

15:00Dudelange - Jeunesse Esch -:-
15:00Esch - Rodange -:-
17:00Petange - Victoria Rosport -:-
17:15Fola - Racing Luxembourg -:-

MALAWI: Super League

13:30EPAC United - Silver -:-
13:30Mzuni - Mighty Wanderers -:-
13:30Red Lions - MAFCO -:-

MEXICO: Primera Division - Apertura

23:00Cruz Azul - Atlas -:-
23:00Lobos BUAP - Club America -:-
01:00Tigres - U.N.A.M. -:-
01:00Veracruz - Queretaro -:-
01:06Leon - Monterrey -:-
03:06Guadalajara - Puebla -:-
18:00Toluca - Necaxa -:-

MEXICO: Liga de Ascenso - Apertura

01:00Alebrijes Oaxaca - Dorados -:-
02:00Juarez - Zacatecas Mineros -:-
02:00Tampico Madero - UAEM Potros -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

15:30Dacia Chisinau - Zimbru -:-
15:30Zaria Balti - Petrocub -:-
18:00S. Tiraspol - Spicul Chiscareni -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

15:00Zeta - Sutjeska -:-

MONTENEGRO: Division 2

16:00Berane - Jedinstvo -:-
16:00Bokelj - Celik Niksic -:-
16:00FK Cetinje - Otrant -:-
16:00Igalo - Lovcen -:-
16:00Mladost Ljeskopolje - Ibar -:-
16:00Mornar - Jezero -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

11:30Excelsior - Feyenoord -:-
13:30Ajax - Groningen -:-
13:30Utrecht - Willem II -:-
15:45Breda - PSV -:-
15:45Sparta Rotterdam - Zwolle -:-

NETHERLANDS: KNVB Beker

13:00HFC - Westlandia -:-
13:30AFC - De Dijk -:-

NICARAGUA: Primera Division - Apertura

02:00Esteli - Diriangen -:-
22:00Chinandega - Real Madriz -:-
22:00Ferretti - UNAN-Managua -:-

NIGERIA: Premier League

16:00Bukola - Plateau -:-
16:00Enugu - Katsina United FC -:-
16:00Ifeanyi Ubah - Akwa -:-
16:00Kano - Abia Warriors -:-
16:00Lobi Stars - El Kanemi -:-
16:00MFM FC - Gombe -:-
16:00Rivers United FC - Enyimba -:-
16:00Shooting Stars - Nasarawa -:-
16:00Sunshine Stars - Niger -:-
16:00Wikki - Remo Stars -:-

NORWAY: Eliteserien

17:00Odd - Sandefjord -:-
17:00Rosenborg - Haugesund -:-
17:00Sogndal - Kristiansund -:-
17:00Stabaek - Molde -:-
17:00Tromsø - Aalesund -:-
19:00Viking - Brann -:-

NORWAY: OBOS-ligaen

17:00Arendal - Fredrikstad -:-
17:00Åsane - Ull/Kisa -:-
17:00Elverum - Jerv -:-
17:00Mjondalen - Strømmen -:-
17:00Sandnes - Floro -:-
17:00Start - Tromsdalen -:-

NORWAY: Division 2 - Group 1

13:00Nybergsund - Alta -:-
14:00Finnsnes - Raufoss -:-

NORWAY: Division 2 - Group 2

13:00Honefoss - Byåsen -:-
15:00Nardo - Fana -:-
17:00Bryne - Nest-Sotra -:-

NORWAY: Toppserien Women

12:00Medkila W - Trondheims-Orn W -:-
17:00Grand Bodo W - Stabaek W -:-

PANAMA: LPF - Apertura

00:00Miguelito - Tauro -:-
23:00Arabe Unido - Plaza Amador -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

23:00Libertad - Diaz -:-
20:00Sol De America - Rubio Nu -:-
22:10Olimpia Asuncion - Guarani -:-

PERU: Primera Division - Clausura

17:15Huancayo - Sporting Cristal -:-
19:15Garcilaso - A. Lima -:-
21:30U. de Deportes - Union Comercio -:-

PERU: Segunda Division

21:30Alfredo Salinas - Sport Ancash -:-
21:30Carlos Manucci - Willy Serrato -:-
21:30Defensor La Bocana - Deportivo Coopsol -:-
21:30Hualgayoc - Santa Rosa -:-
21:30Sport Loreto - Sport Boys -:-
21:30Sport Victoria - Cienciano -:-

PHILIPPINES: PFL

09:00PostponedDavao Aguilas - JP Voltes -:-
12:00Meralco Sparks - Ilocos United -:-

POLAND: Ekstraklasa

14:30Plock - Legia -:-
17:00Termalica B-B. - Lech -:-

POLAND: III Liga - Group I

10:00Tomaszow Mazowiecki - Huragan Moraq -:-
10:15Pelikan - Tur Bielsk Podlaski -:-
15:00LKS Lomza - Ursus Warszawa -:-
15:00Swit - Elk -:-

POLAND: III Liga - Group II

10:00Pogon Szczecin II - Jarocin -:-

POLAND: III Liga - Group IV

16:00Chelmianka Chelm - Wislanie Jaskowice -:-
16:00R. Rzeszow - Lublin -:-
16:00Sandomierz - S. Rzeszow -:-

POLAND: Central Youth League

11:00Gornik Z. U19 - Zielona G. U19 -:-
11:00Lech U19 - Piast U19 -:-
11:00Odra Opole U19 - Legnica U19 -:-
13:00Bialystok U19 - Polonia W. U19 -:-
15:00OKS Stomil U19 - Pruszkow U19 -:-
16:00Warta GW U19 - Zaglebie U19 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

16:00Setubal - Chaves -:-
18:00FC Porto - Moreirense -:-
20:00Aves - Braga -:-
20:15Maritimo - Boavista -:-

PORTUGAL: Segunda Liga

11:15Real SC - Sporting B -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal Prio

15:00Operario - Armacenenses -:-
15:00SC Lusitania - Sacavenense -:-
15:00SC Praiense - Alcanenense -:-
16:00Camara de Lobos - Mondinense -:-
16:00Sertanense - Maritimo B -:-
17:00AD Oliveirense - Sao Martinho -:-
17:00Agueda - SB Castelo Branco -:-
17:00Aguias do Moradal - Nogueirense -:-
17:00Alianca de Gandra - Sousense -:-
17:00Anadia - Marinhense -:-
17:00Atletico Arcos - Aroes -:-
17:00Caldas - Coruchense -:-
17:00Casa Pia - Lusitano VRSA -:-
17:00CDC Montalegre - Fafe -:-
17:00Cinfaes - Coimbroes -:-
17:00Dezembro - Guadalupe -:-
17:00Estrela Vendas Novas - Sporting Ideal -:-
17:00Felgueiras - Pedras Rubras -:-
17:00Freamunde - Salgueiros -:-
17:00Gafanha - Oleiros -:-
17:00GD Braganca - Vizela -:-
17:00Louletano - Montijo -:-
17:00Loures - Electrico -:-
17:00Lusitano FCV - Ferreira de Aves -:-
17:00Mafra - Fatima -:-
17:00Merelinense - Vilaverdense -:-
17:00Moncarapachense - Castrense -:-
17:00Mortagua - Fornos de Algodres -:-
17:00Moura AC - Farense -:-
17:00Olhanense - Almancilense -:-
17:00Pedras Salgadas - Torcatense -:-
17:00Pinhalnovense - Oriental -:-
17:00Torreense - Sintrense -:-
17:00Vilafranquense - Pero Pinheiro -:-

ROMANIA: Liga 1

16:30FC Viitorul - CS U. Craiova -:-
19:00CFR Cluj - Voluntari -:-

RUSSIA: Premier League

13:00Amkar - Zenit Petersburg -:-
15:30Dyn. Moscow - Ufa -:-
18:00FK Rostov - Krasnodar -:-

RUSSIA: Division 1

15:00Sp. Moscow 2 - R. Volgograd -:-

RUSSIA: Youth League

15:30Akhmat Grozny U21 - Arsenal Tula U21 -:-

SCOTLAND: Lowland League

15:00East Stirlingshire - Civil Service Stroll -:-

SERBIA: Super Liga

17:00PostponedBorac - Crvena zvezda -:-
19:00PostponedPartizan - Napredak -:-
19:00Radnik - Zemun -:-

SERBIA: Prva Liga

16:30Indjija - Bezanija -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga

17:30Dun. Streda - Zilina -:-

SLOVAKIA: 2. liga

16:00Trebisov - Lok. Kosice -:-

SLOVAKIA: Divison C West

09:30Nitra B - Crystal -:-
16:00Belusa - Velke Ludince -:-
16:00Borcice - FC Zlate Moravce B -:-
16:00Nemsova - FK Nove Zamky -:-

SLOVAKIA: Divison C East

15:001.FK Svidnik - Lipany -:-
15:00B. Nova Ves - Stropkov -:-
15:00Plavnica - Krompachy -:-
15:00Sabinov - V. Revistia -:-
15:00Snina - Roznava -:-
15:00Svit - Vysne Opatske -:-

SLOVAKIA: Divison C Central

09:30Dukla Banska Bystrica - Krasno -:-
15:00Detva - MSK Martin -:-
15:00Kalinovo - Zarnovica -:-
15:00Lip. Stiavnica - Oravske Vesele -:-
15:00Nova Bana - R. Sobota -:-

SLOVAKIA: Divison C Bratislava

09:30Petrzalka Akademia - Bahon -:-
09:30Slovan Bratislava B - Tomasov -:-
16:00Rovinka - Lozorno -:-
16:00Slovan Ivanka - Pezinok -:-
16:00Slovan Most - Rohoznik -:-
16:00Vajnory - D. Luzna -:-

SLOVENIA: Prva liga

15:50Ankaran Hrvatini - O. Ljubljana -:-
19:00Domzale - Aluminij -:-

SLOVENIA: 2. SNL

16:00Brda - Jadran Dekani -:-
16:00Brezice - Dob -:-

SOUTH AFRICA: Premier League

14:00Bloem Celtic - Kaizer -:-
14:00Platinum Stars - Maritzburg Utd -:-

SOUTH AFRICA: First Division

14:00Richards Bay - Real Kings -:-
14:00Tshakhuma - Cape Town All Stars -:-

SOUTH KOREA: K-League Classic

11:00Daegu - Sangju Sangmu -:-
11:00Incheon - Pohang -:-

SOUTH KOREA: K League Challenge

11:00Daejeon - Seoul E. -:-
11:00Suwon City - Asan Mugunghwa -:-

SPAIN: LaLiga

17:15Ath. Bilbao - Getafe -:-
19:15Barcelona - Betis -:-
21:15La Coruna - Real Madrid -:-

SPAIN: LaLiga2

18:00R. Oviedo - Vallecano -:-
19:30Gimnastic - Almeria -:-
21:00Granada - Albacete -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 1

11:00Atl. Madrid B - G. Segoviana -:-
11:00Celta Vigo B - Pontevedra -:-
11:00San Sebastian Reyes - Ponferradina -:-
18:00Rapido de Bouzas - Guijuelo -:-
18:30Fuenlabrada - La Coruna B -:-
18:30Toledo - CF Talavera -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 2

10:30Ath. Bilbao B - UD Logrones -:-
10:30Pena - R. Union -:-
11:00Gijon B - Gernika Club -:-
16:30Izarra - R. Sociedad B -:-
17:00Barakaldo - Osasuna B -:-
17:00Santander - Arenas Club -:-
18:00Burgos - Caudal Deportivo -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 3

11:00Peralada - Mallorca -:-
11:00Zaragoza - Valencia B -:-
17:30Pena Deportina - Formentera -:-
18:00Badalona - Lleida -:-
18:00Ontinyent - Cornella -:-
18:00Sabadell - Elche -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 4

10:00Betis B - Lorca Deportiva -:-
12:00Las Palmas B - Melilla -:-
18:00Badajoz - Linense -:-
18:00Jumilla - Ejido -:-
19:00Murcia - Ecija -:-

SPAIN: Tercera Division

10:30Logrones Promesas - Alfaro -:-
10:45Condal - Llanera -:-
10:45Guarnizo - Siete Villas -:-
10:45Valdesoto - R. Oviedo B -:-
11:00Eivissa - Felanitx -:-
11:00Juventud Torremolinos - Huetor Tajar -:-
11:00Mercadal - Santa Catalina Atletico -:-
11:00Varea - Casalarreina -:-
11:00Villegas - Naxara -:-
11:30Petra - San Rafael -:-
11:30Yague - CD Calahorra -:-
12:00Atletico Union Guimar - Ibarra -:-
12:00CD Marino - Tenerife B -:-
12:00Estrella - CD Buzanada -:-
12:00SD Tenisca - Lanzarote -:-
12:00Yaiza - Villa Santa Brigida -:-
15:00Atletico de Lugones - Tuilla -:-
16:00Palamos CF - Reus Deportiu B -:-
16:30Deportiva Santillana - Santander B -:-
16:30Laredo - Solares -:-
16:30Selaya - Castro -:-
17:00Almeria B - Velez -:-
17:00Anguiano - Pradejon -:-
17:00Boiro - Laracha -:-
17:00CD Colunga - Club Siero -:-
17:00Celtiga - SD Negreira -:-
17:00El San Martin - Covadonga -:-
17:00Granollers - Santfeliuenc -:-
17:00Haro Deportivo - Tedeon -:-
17:00Marino de Luanco - L Entregu Club de Futbol -:-
17:00Mutilvera - Cirbonero -:-
17:00Real Aviles - Praviano -:-
17:00Roces - Langreo -:-
17:30Alondras - Noia -:-
17:30Arnedo - Berceo -:-
17:30Bergantinos - Racing Club Villalbes -:-
17:30Cayon - Atletico Albericia -:-
17:30CD Corellano - CD River Ega -:-
17:30Gijon Industrial - Mosconia -:-
17:30SD Logrones - Oyonesa -:-
17:30Somozas - Arenteiro -:-
17:30UCAM Murcia B - E.G. El Palmar -:-
17:30Vianes - Calasancio -:-
17:45Atl. Ibanes - Guadalajara -:-
17:45River Ebro - Agoncillo -:-
18:00Alcudia - Manacor -:-
18:00Azuqueca - Marchamalo -:-
18:00Barbadas-Bentraces - Ribadumia -:-
18:00Barco - Villalonga -:-
18:00Castelldefels - Espanyol B -:-
18:00CD Cultural Areas - CD Choco -:-
18:00Cerdanyola - CE Europa -:-
18:00Compostela - Silva SD -:-
18:00Estudiantes de Murcia CF - CA P. -:-
18:00Horta - UE Figueres -:-
18:00La Roda - Conquense -:-
18:00La Union - Cartagena B -:-
18:00Lorca FC B - Yeclano -:-
18:00Mancha - Guadix -:-
18:00Mar Menor - Bala Azul -:-
18:00Martos - Rincon -:-
18:00Muleno - EDMF Churra -:-
18:00Pedroneras - Almagro -:-
18:00Pinatar - Deportiva Minera -:-
18:00Serverense - Ciudad de Ibiza CF -:-
18:00UD Almansa - Villacanas -:-
18:00Velarde - Vimenor -:-
18:00Villacarrillo - Motril -:-
18:00Villarrobledo - Manchego -:-
18:30Aguilas FC - Murcia B -:-
18:30Madridejos - Miguelturreno -:-
18:30Quintanar - Socuellamos -:-
18:30Tomelloso CF - Mora CF -:-
19:00Ciudad Cieza - Minerva -:-
19:00Sant Andreu - Santboia -:-
19:00Terrassa - CF Gava -:-
19:00UD Los Garres - Huercal-Overa -:-

SWEDEN: Allsvenskan

14:00Djurgarden - Halmstad -:-
14:00Östersunds - AIK Stockholm -:-
16:30Goteborg - Hacken -:-
16:30Sirius - Norrkoping -:-

SWEDEN: Superettan

14:00Brommapojkarna - Värnamo -:-
14:00Helsingborg - GAIS -:-
16:00Falkenbergs - Atvidabergs -:-
16:00Norrby - Dalkurd -:-

SWEDEN: Division 1 - Norra

15:00Sollentuna - Brage -:-
15:00Västerås SK - Arameisk-Syrianska -:-
15:45Team TG FF - Nykopings -:-

SWEDEN: Division 1 - Södra

15:00Landskrona - Husqvarna -:-

SWEDEN: Division 2 - Norrland

12:00Bollnas - Pitea -:-
13:00Hudiksvalls - Taftea IK -:-
14:00Skelleftea - Bodens -:-

SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand

15:00Habo - S. Kerbura -:-
15:30Gute - Karlslunds -:-
16:00Lidingo IFK - Eskilstuna City -:-

SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand

14:00Sodertalje FK - Rynninge -:-

SWEDEN: Division 2 - Östra Götaland

13:00Osterlen FF - Asarums -:-
14:00Nybro - IFK Malmo -:-

SWEDEN: Elitettan Women

12:00Assi W - Ostersunds W -:-
12:45Umeå IK W - AIK W -:-

SWITZERLAND: Super League

15:00Basel - Lugano -:-
15:00Grasshoppers - St. Gallen -:-
15:00Sion - Luzern -:-

SWITZERLAND: Challenge League

15:00Aarau - Vaduz -:-

SWITZERLAND: 1.Liga Promotion

13:00Old Boys - Breitenrain -:-

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1

13:30Oberwallis Naters - Young Boys II -:-
14:00Thun II - Lausanne II -:-

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2

14:00Langenthal - Munsingen -:-

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3

14:30Kosova - Bellinzona -:-

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

16:30Stade Tunisien - Sfaxien -:-
16:30Zarzis - Bizertin -:-
19:00Esperance Tunis - Ben Guerdane -:-
19:00Etoile Sahel - Gabes -:-
19:00Monastir - Club Africain -:-

TURKEY: Super Lig

18:00Kayserispor - Goztepe -:-
19:45Antalyaspor - Akhisar Belediye -:-
19:45Fenerbahce - Trabzonspor -:-

TURKEY: TFF 1. Lig

17:45Eskisehirspor - Elazigspor -:-
18:00Altinordu - Ankaragucu -:-
19:45Gaziantep - Gaziantepspor -:-

UKRAINE: Premier League

15:00Karpaty - Oleksandriya -:-
15:00Zirka Kropyvnytskyi - Zorya -:-
17:30Dyn. Kyiv - Stal Kamianske -:-
17:30Vorskla - Mariupol -:-

UKRAINE: Persha Liga

15:00A. Kiev - Rukh Vynnyky -:-

UKRAINE: Druha Liga

15:00Mykolaiv 2 - Hornostayivka -:-
16:00Bukovyna - Zhytomyr -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

19:30El Tanque Sisley - Penarol -:-
19:30Liverpool M. - River Plate -:-
19:30Rampla Juniors - Defensor Sp. -:-
19:30Wanderers - Danubio -:-

USA: MLS

00:30Montreal Impact - Real Salt Lake -:-
00:30Orlando City - Columbus Crew -:-
01:00Chicago Fire - Toronto FC -:-
01:30Sporting Kansas City - FC Dallas -:-
02:00Colorado Rapids - DC United -:-
03:00Vancouver Whitecaps - Houston Dynamo -:-
03:30San Jose Earthquakes - Philadelphia Union -:-
23:00New York City - New England Revolution -:-

USA: NASL - Fall Season

00:30New York Cosmos - Indy Eleven -:-
01:00San Francisco Deltas - North Carolina -:-
21:00Edmonton - Puerto Rico -:-
23:00Jacksonville A. - Miami FC -:-

USA: USL

23:05Rochester - Charleston -:-
00:00Charlotte Independ. - Orlando City 2 -:-
00:00Richmond Kickers - Toronto FC 2 -:-
00:30Tampa Bay - Ottawa Fury -:-
01:30Oklahoma City Energy - San Antonio -:-
01:30Rio Grande - Vancouver 2 -:-
01:30Saint Louis - Pittsburgh -:-
04:00Sacramento Republic - Reno -:-
22:00Bethlehem - Louisville City -:-

USA: NWSL Women

00:00Sky Blue W - Seattle Reign W -:-
03:00Portland Thorns W - Houston Dash W -:-
23:00Chicago W - Kansas City W -:-

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

14:00PostponedDin. Samarkand - Bunyodkor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Clausura

00:00Carabobo - Dep. Tachira -:-
16:00Aragua - Estudiantes M. -:-
21:00Metropolitanos - Mineros -:-
21:00Trujillanos - Atl. Venezuela -:-
23:30Monagas - Portuguesa -:-
23:30Zamora - Anzoategui -:-

WORLD: Universiade Women

09:00Canada Univ. W - Ireland Univ. W -:-
12:30Chinese Taipei Univ. W - USA Univ. W -:-
12:30Japan Univ. W - Colombia Univ. W -:-
12:30Russia Univ. W - South Africa Univ. W -:-
12:30South Korea Univ. W - Argentina Univ. W -:-

ZAMBIA: Super League

12:00Buildcon - Nkwazi -:-
14:00Forest Rangers - Power Dynamos -:-
14:00Green Eagles - Kabwe -:-
14:00Konkola - Lumwana Radiants -:-
14:00Mufulira - Real Nakonde -:-
14:00Nakambala Leopards - Zanaco -:-
14:00Nchanga Rangers - City of Lusaka -:-
14:00Nkana - Green Buffaloes FC -:-
14:00Red Arrows - Lusaka Dynamos -:-
14:00Zesco Utd - NAPSA Stars -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

14:00CAPS Utd - Ngezi Platinum FC -:-
14:00PostponedDynamos - Yadah -:-
14:00Hwange - Bantu Rovers -:-
14:00PostponedNgezi Platinum FC - Highlanders -:-
14:00Shabanie - ZPC Kariba -:-
14:00Triangle - Platinum -:-

facebook twitter youtube