m.cici.az
loading...

ALGERIA: Algeria Cup

22:30MC Alger - Setif 2:3aet

ANGOLA: Girabola

15:00Desportivo Huila - Kabuscorp 1:0
15:00Onze Bravos - ASA -:-
15:00PostponedPetro - Libolo -:-
15:00PostponedPrimeiro de Agosto - Caala -:-
15:00PostponedPrimeiro de Maio - Progresso -:-
15:00Sagrada - Progresso da Lunda Sul -:-
15:00Santa Rita - Interclube -:-

ARGENTINA: Primera Division

20:00Defensa y Justicia - Gimnasia L.P. 1:0
23:00San Martin S.J. - Rosario 1:1

ARGENTINA: Primera B Nacional

18:05Brown Adrogue - Guillermo Brown 1:1
19:00Nueva Chicago - Los Andes 2:1

ARGENTINA: Primera B Metropolitana

16:00Almirante Brown - Excursionistas 2:2
19:30Atletico Atlanta - Comunicaciones 1:1
19:30Deportivo Riestra - Talleres (R.E) 5:3
19:30Fenix - UAI Urquiza 3:0
19:30San Telmo - Deportivo Espanol 0:1
20:05Platense - Villa San Carlos 0:0
21:00CA Estudiantes - Acassuso 1:1
00:35Def. de Belgrano - Deportivo Moron 1:1

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

19:30Central Cordoba - San Martin Burzaco 2:0
19:30Deportivo Armenio - Sportivo Italiano 3:0
19:30Sportivo Barracas - Defensores Unidos 1:2

AUSTRALIA: NPL NSW

10:00Manly Utd - Parramatta Eagles 2:0

AUSTRALIA: NPL Victoria

06:00Avondale FC - North Geelong 3:1
06:30Bulleen - Hume City 2:1

AUSTRALIA: Brisbane Premier League

08:00Peninsula - Mitchelton 3:1
09:00Capalaba FC - Logan Lightning 0:2
09:30Rochedale - Eastern Suburbs 2:0

AUSTRALIA: NPL Western Australia

08:00Bayswater City - Sorrento 1:0
08:00Cockburn City - Armadale 2:2
08:00Joondalup - Floreat Athena 0:1
08:00Joondalup United - Balcatta 2:0
08:00Mandurah City - Inglewood 2:10
08:00Perth Glory U21 - Perth SC 1:2
08:00Subiaco - Stirling Lions 1:0

AUSTRALIA: NPL Queensland

05:00F.N.Q. Heat - Brisbane U21 1:0
09:00Brisbane Strikers - Brisbane City 1:0
09:00Moreton Bay Utd - Olympic FC 0:1
10:00SWQ Thunder - Gold Coast City 0:3

AUSTRALIA: NPL Tasmania

05:00Devonport - Clarence Utd. 10:1
05:00Kingborough Lions - Northern Rangers 1:1
07:30Launceston - South Hobart 1:5

AUSTRALIA: Capital Territory

06:00FFA Centre of Excellence - Tuggeranong Utd 3:0
08:30Belconnen United - Riverina 6:0

AUSTRALIA: Northern NSW

05:30Charlestown City Blues - Newcastle Jets U21 4:0
05:30Valentine - Lambton J. 2:1

BELARUS: Vysshaya Liga

15:00Krumkachy - Din. Minsk 0:1
16:00Zhodino - Soligorsk 1:2
17:00Gomel - FC Minsk 2:1

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Zvezda Minsk - Chimik Svetlogorsk 6:2
15:00FC Slonim - Smolevichi STI 1:0
15:00Orsha - Lida 3:1
15:00Smorgon - Tarpeda Minsk 2:2
16:00Baranovici - Lokomotiv Gomel 1:4
16:00FK Neman Agro - Volna Pinsk 2:1
16:00Mikashevichi - Osipovici 2:0
17:00Luch Minsk - Belshina 1:1

BOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Apertura Adecuacion

20:00Real Potosi - Blooming 3:1
22:15San Jose - J. Wilstermann 0:0

BRAZIL: Série A

23:00Santos - Sport Recife 0:1

BRAZIL: Série B

23:15CRB - Paysandu 2:1
00:30Boa - ABC 2:1
01:30Criciuma - Parana 2:1
01:30Luverdense - America MG 0:3
20:30Brasil de Pelotas - Internacional 0:1
20:30Ceara - Oeste 3:0
20:30Goias - Vila Nova 0:2
20:30Londrina - Juventude 2:2
20:30Santa Cruz - Figueirense 1:1
23:00Guarani - Nautico 2:1

BRAZIL: Série C

19:00Macae - Joinville 1:0
19:30Mogi Mirim - Volta Redonda 2:1
20:00Bragantino - Sao Bento 0:3
20:00Confianca - Botafogo PB 0:1
22:00Remo - Moto Club 3:2
00:00Tupi - Botafogo SP 0:0

BURKINA FASO: Premier League

17:00Bobo-Dioulasso - ASF Dioulasso 1:2
17:00BPS Koudougou - Kozaf 1:0
17:00Kadiogo - Sonabel Ouagadougou 0:0
17:00Rahimo - Santos 4:1
17:00US Comoe - AJEB 2:0
19:15USFA - AS Police 3:0

CANADA: CSL

00:00Serbian W. E. - Royal Toronto 3:1
01:15York Region - Vorkuta 1:2
00:00Brantford - Milton -:-

CAPE VERDE: Campeonato Nacional - Play Offs

21:00Academica Porto Novo - Sporting Praia -:-
21:00Ultramarina - Mindelense -:-

CHINA: Super League

08:30Liaoning - Tianjin Quanjian 1:2
08:30Yanbian - Shanghai Shenhua 0:2
12:35Chongqing Lifan - Changchun Yatai 1:1
12:35Shandong Luneng - Guizhou Zhicheng 2:2
12:35Tianjin Teda - Guangzhou R&F 1:2

CHINA: Jia League

08:00Yunnan Lijiang - Wuhan Zall 4:4
12:30Baoding Yingli Yitong - Dalian Yifang F.C. 1:3
12:35Beijing Baxy - Zhejiang Yiteng 3:0
12:35Hangzhou Greentown - Beijing Renhe 1:2
12:35Nei Mongol - Xinjiang Tianshan 4:1
12:45Meizhou Hakka - Qingdao Huanghai 1:2

CHINA: Yi League

08:30Jilin Baijia - Shaanxi Changan 0:1
08:30Qingdao Jonoon - Jiangsu Yancheng 2:0
08:30Yinchuan Helanshan - Dalian Boyang 4:0
09:00Chengdu Qianbao - Nantong Zhiyun 0:1
09:00Hunan Billows - Jiangxi Liansheng 1:1
09:00Meizhou Meixian Techand - Shanghai JuJu 3:0
09:00Suzhou Dongwu - Sichuan Annapurna 2:1
09:00Zhenjiang Huasa - Hainan Seamen -:-

CONGO: Ligue 1

15:00Kondzo - JS Talangai -:-
15:00La Mancha - Etoile du Congo -:-

DOMINICAN REPUBLIC: LDF

21:00Delfines Del Este - Atletico Pantoja 0:5
21:00Universidad O&M - San Cristobal 2:3

ECUADOR: Serie A - First stage

18:00U. Catolica - El Nacional 1:1
22:00Ind. del Valle - River Plate Ecuador 0:0

EGYPT: Premier League

21:00Al Ahly - Enppi 2:2
21:00El Entag El Harby - Smouha 0:1

ETHIOPIA: Premier League

13:00Adama City - Fasil Ketema 2:1
13:00Awassa - EEPCO 1:1
13:00Dire Dawa - Jimma Aba Bunna 1:0
13:00Ethiopia Bunna - Arba Menche 0:0
13:00Sidama Bunna - Defence Force 1:1
13:00St. George - Ethiopia Nigd Bank 1:0
13:00Welayta Dicha - Dedebit 4:2
13:00Woldya Kenema - Addis Ababa Ketema 1:0

EUROPE: Euro U21

19:45Czech Republic U21 - Denmark U21 2:4
19:45Italy U21 - Germany U21 1:0

GABON: Championnat D1

16:00Bitam - CF Mounana 1:1
16:00Olympique de Mandji - Stade Mandji 1:0
16:00Pelican - Akanda 1:1

GHANA: Premier League

16:00Asante Kotoko - All Stars 2:1

ICELAND: Pepsideild

15:00Fjolnir - Valur 1:1
18:00Akureyri - KR Reykjavik 2:3
18:00Stjarnan - Akranes 2:2

ICELAND: Inkasso-deildin

15:00Keflavik - Thor Akureyri 1:0
15:00Leiknir F. - Throttur 3:2

ICELAND: Division 2

15:00Hottur - Afturelding 0:3
15:00Vestri - Njardvik 2:4

IRELAND: Premier Division

18:30Limerick - St. Patricks 2:2

IRELAND: Division 1

19:15Cobh Ramblers - Shelbourne 0:1

KAZAKHSTAN: Premier League

14:00I. Pavlodar - Kaisar 1:0
14:00Ordabasy - K. Almaty 0:2

LITHUANIA: I Lyga

14:00Trakai 2 - Stumbras 2 2:1

LITHUANIA: Lithuanian Cup

12:00FK Panevezys - Dziugas Telsiai 2:1
13:00Elektrenu Versme - Jonava 0:4
15:00Zalgiris - Atlantas 1:0

MALAWI: Super League

13:30Blantyre United - Blue Eagles 0:1
13:30EPAC United - Red Lions 1:0
13:30MAFCO - Dwangwa United 1:1
13:30Mzuni - Azam Tigers 0:1
13:30PostponedSilver - Red Lions -:-

MALDIVES: Dhivehi Premier League

18:00Green Streets - Valencia 1:1

NIGER: Ligue 1

16:30Akokana - Urana -:-
16:30Douanes Niamey - Police -:-
16:30Racing FC de Boukoki - Tagour Provincial Club -:-

NIGERIA: Premier League

16:00Rivers United FC - Shooting Stars 1:0

NORWAY: Eliteserien

17:00Vålerenga - Lillestrom 3:1

NORWAY: Division 2 - Group 1

15:00Kjelsås - Nybergsund 3:2
15:00K. Oslo - Brumunddal 2:1
15:00Raufoss - Baerum Sportsklubb 1:1
15:00Skeid - Follo 1:2

NORWAY: Division 2 - Group 2

15:00Fana - Honefoss 2:1

NORWAY: Toppserien Women

13:00RØA W - Sandviken W 4:0
14:00Grand Bodo W - Kolbotn W 1:1
14:00Klepp W - Stabaek W 2:2
14:00LSK Kvinner W - Vålerenga W 2:1

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

23:10Rubio Nu - Dep. Capiata 1:3
20:00Libertad - Independiente F.B.C. 2:0
20:00Nacional Asuncion - Guarani 1:2

PERU: Primera Division - Apertura

18:30Ayacucho - Juan Aurich 3:1
21:00Dep. Municipal - Alianza Atl. 3:1

PHILIPPINES: PFL

09:00Meralco Sparks - Stallion 1:1
12:00Ceres - Kaya 3:1

SENEGAL: Ligue 1

17:30Generation F. - Guediawaye 3:0
18:00ASEC Ndiambour - Douanes 0:0
18:00Diambars - Linguere 3:0
18:00Mbour Petite Cote - US Goree 2:0
18:00Ouakam - Jaraaf 1:0
18:00Teungueth - Casa 0:0

SOUTH AFRICA: Nedbank Cup

19:15Supersport - Orlando 4:1

SOUTH KOREA: K-League Classic

10:00Jeju - Pohang 3:0
11:00Gwangju - Jeonnam 1:2
11:00Ulsan Hyundai - Incheon 1:2

SOUTH KOREA: K League Challenge

11:00Bucheon - Suwon City 0:1
11:00Gyeongnam - Seongnam 1:1

SPAIN: LaLiga2 - Promotion - Play Offs

20:00Getafe - Tenerife 3:1

TAJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00Khosilot Parkhar - Panjsher 3:2

THAILAND: Thai Premier League

11:45Ubon - Suphanburi 2:2
12:00Chiangrai - Ratchaburi 4:0
13:00Nakhon Ratchasima - Chonburi 5:2
13:00Pattaya - Buriram 0:2
14:00Sisaket - Bangkok Glass 0:0

TRINIDAD AND TOBAGO: Pro League

23:00Central FC - Point Fortin 5:0
01:00W Connection - Sando 3:1
21:00Police - S.A. Rangers 1:1

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

19:00Danubio - Racing Montevideo 1:2
19:00Rampla Juniors - Fenix 1:1
22:00Penarol - Plaza Colonia 4:1

USA: MLS

01:00Toronto FC - New England Revolution 2:0
02:00Houston Dynamo - FC Dallas 1:1
18:30New York Red Bulls - New York City 0:2
00:00Atlanta United - Colorado Rapids 1:0
00:00Philadelphia Union - DC United 1:0
00:30Columbus Crew - Montreal Impact 4:1

USA: NASL - Spring Season

00:30Miami FC - New York Cosmos 2:1

USA: USL

00:05Rochester - Orlando City 2 0:1
19:00Ottawa Fury - New York Red Bulls 2 2:2
23:00Vancouver 2 - Oklahoma City Energy 2:2
00:00Charleston - Toronto FC 2 6:1
00:00Cincinnati - Saint Louis 2:0
00:00Harrisburg City Islanders - Louisville City 1:0
00:00Richmond Kickers - Charlotte Independ. 0:2

USA: NWSL Women

20:30Orlando Pride W - Houston Dash W 0:2
21:00Boston Breakers W - North Carolina Courage W 0:1
00:00Washington W - Portland Thorns W 1:0

UZBEKISTAN: Professional Football League

14:30Obod - Pakhtakor 1:4

VIETNAM: V-League

11:00Gia Lai - Binh Duong 2:1
11:00Khanh Hoa - BHTS Quang Nam 0:3
11:00Song Lam Nghe An - Than Quang Ninh 1:1
11:00Thanh Hoa - Da Nang 3:2
11:30Long An - Ho Chi Minh 2:3
12:00Sai Gon FC - Can Tho 2:1
12:30T&T Ha Noi - Hai Phong 2:0

WORLD: FIFA Confederations Cup

16:00Mexico - Russia 2:1
16:00New Zealand - Portugal 0:4

WORLD: Club Friendly

09:00Lok. Zagreb (Cro) - Din. Bucuresti (Rou) 1:0
09:00Mlada Boleslav (Cze) - Varnsdorf (Cze) 1:2
09:00Sigma Olomouc (Cze) - Opava (Cze) 2:2
09:00Slavia Prague (Cze) - Zizkov (Cze) 2:1
09:30Haladas (Hun) - Vasas (Hun) 1:3
09:30Pardubice (Cze) - Liberec U21 (Cze) 2:0
09:30Petrin Plzen (Cze) - Plzen (Cze) 0:2
09:30Teplice (Cze) - Banik Modlany (Cze) 8:0
10:00Honved (Hun) - Balmazujvarosi (Hun) 2:2
10:00Karvina (Cze) - Ostrava (Cze) 1:3
10:00Katowice (Pol) - Odra Opole (Pol) 1:4
10:00LKS Olimpia Wojnicz (Pol) - Wisla (Pol) 1:10
10:00Mezokovesd (Hun) - Gyirmot (Hun) 4:1
10:00Podbrezova (Svk) - Nitra (Svk) 1:2
10:00Sandecja (Pol) - Cracovia (Pol) 1:0
10:00Slovacko (Cze) - Z. Moravce (Svk) 3:0
10:00Termalica B-B. (Pol) - Rakow (Pol) 1:2
11:00Hradec Kralove (Cze) - Bohemians 1905 (Cze) 0:3
11:00Sigma Olomouc (Cze) - Opava (Cze) 3:2
11:00CancelledTosno (Rus) - Sp. Moscow 2 (Rus) -:-
12:00Midtjylland (Den) - Aalborg (Den) 1:0
12:00Piast (Pol) - Tychy (Pol) 0:3
12:00Randers (Den) - Skive (Den) 3:0
13:00Liberec (Cze) - Oberlausitz (Ger) 0:0
13:00Viktoria Griesheim (Ger) - Wehen (Ger) 0:4
13:00Volyn Lutsk (Ukr) - Karpaty U21 (Ukr) 3:3
13:30FSV Treuen (Ger) - Aue (Ger) 0:25
13:30Genemuiden (Ned) - HZVV (Ned) 3:0
13:30Hradec Kralove (Cze) - Mlada Boleslav (Cze) 2:1pen
14:00Chemnitzer (Ger) - Sokolov (Cze) 2:0
14:00Krasnodar (Rus) - SKA Rostov (Rus) 4:0
14:00St. Johnstone (Sco) - Connah's Q. (Wal) 2:0
14:00Tosno (Rus) - Dolgoprudny (Rus) 4:0
14:00Wiedenbruck (Ger) - Lotte (Ger) 3:2
14:30Frydek-Mistek (Cze) - Vitkovice (Cze) 1:1
15:00Debrecen (Hun) - Michalovce (Svk) 3:1
15:00F. Voronezh (Rus) - Energomash Belgorod (Rus) 2:0
15:00Gala Fairydean (Sco) - Airdrieonians (Sco) 0:3
15:00Kukesi (Alb) - AC Wolfsberger (Aut) 0:7
15:00Leon (Mex) - Murcielagos (Mex) 3:2
15:00Loughgall (Nir) - Ballymena (Nir) 1:0
15:00Sarmacja Bedzin (Pol) - Sosnowiec (Pol) 1:2
15:00Spvgg Ansbach 09 (Ger) - Furth (Ger) 5:2
15:00Stranraer (Sco) - Larne (Nir) 5:0
15:00Varnsdorf (Cze) - Bohemians 1905 (Cze) 2:1pen
15:00Zwevezele (Bel) - Oostende (Bel) 1:3
15:30Kolos Kovalyovka (Ukr) - Olimpik Donetsk (Ukr) 1:0
15:30Odra Miasteczko Slaskie (Pol) - Gornik Z. (Pol) 0:5
15:30Thun (Sui) - Xamax (Sui) 1:0
15:30Velke Hamry (Cze) - Jablonec (Cze) 0:10
16:00Amkar (Rus) - Aluminij (Slo) 2:0
16:00Bibiczanka Bibice (Pol) - Garbarnia (Pol) 1:6
16:00Chiasso (Sui) - Sion (Sui) 0:3
16:00DVTK (Hun) - Bekescsaba (Hun) 2:0
16:00Hard (Aut) - A. Lustenau (Aut) 2:2
16:00Legia (Pol) - Plock (Pol) 3:0
16:00M. Tel Aviv (Isr) - Trnava (Svk) 3:0
16:00Neustadt (Aut) - LASK Linz (Aut) 0:4
16:00Oleksandriya U21 (Ukr) - Ingulets Petrovo (Ukr) 0:0
16:00Ruti (Sui) - Zurich (Sui) 0:5
16:00St. Gallen (Sui) - Altach (Aut) 2:3
16:00Zelzate (Bel) - Lokeren (Bel) 0:6
16:00Zilina (Svk) - Podbeskidzie (Pol) 6:0
16:15Pogon Szczecin (Pol) - Blekitni Stargard (Pol) 0:0
17:00Arka (Pol) - APOEL (Cyp) 1:1
17:00CSKA Sofia (Bul) - Qarabag (Aze) 5:2
17:00Cukaricki (Srb) - Backa (Srb) 0:2
17:00Drongen (Bel) - Gent (Bel) 2:3
17:00Maribor (Slo) - Vardar (Mac) 1:0
17:00Rad (Srb) - Orenburg (Rus) 0:3
17:00Rijmenam (Bel) - KV Mechelen (Bel) 0:12
17:00Sp. Subotica (Srb) - Samara (Rus) 1:1
17:00Sturm Graz (Aut) - CSKA Moscow (Rus) 2:1
17:00Traiskirchen (Aut) - Rapid Vienna (Aut) 0:6
17:00Triglav (Slo) - Rijeka (Cro) 1:1
17:00Ujpest (Hun) - Ried (Aut) 1:0
17:00Zenit Petersburg (Rus) - Ludogorets (Bul) 0:1
18:00Aywaille (Bel) - St. Liege (Bel) 0:4
18:00Queretaro (Mex) - Necaxa (Mex) 2:1
18:00Vrasene (Bel) - Waasland-Beveren (Bel) 0:10
18:00Westkapelle (Bel) - Club Brugge (Bel) 0:9
18:00Zapresic (Cro) - Domzale (Slo) 0:1
18:00Zwarte Leeuw (Bel) - Antwerp (Bel) 0:2

ZAMBIA: Super League

12:00Green Buffaloes FC - Power Dynamos 1:0
14:00City of Lusaka - Lusaka Dynamos 2:3
14:00Nchanga Rangers - Forest Rangers 1:1
14:00Nkana - Buildcon 1:0
14:00Zesco Utd - Nkwazi 2:0

ZIMBABWE: Premier Soccer League

14:00Chicken Inn - Ngezi Platinum FC 0:0
14:00Platinum - Tsholotsho 1:0
15:00PostponedHwange - CAPS Utd -:-

facebook twitter youtube