m.cici.az
loading...

AFRICA: African Nations Championship - Qualification

15:00Namibia - Comoros 2:0
90+'Ghana - Burkina Faso 1:2

ARGENTINA: Copa Argentina

19:30Deportivo Moron - San Lorenzo -:-

ARMENIA: Premier League

14:00Ararat - Pyunik 0:0

ASIA: Southeast Asian Games

09:00East Timor U23 - Indonesia U23 0:1
13:45Philippines U23 - Vietnam U23 0:4
13:45Thailand U23 - Cambodia U23 3:0

AUSTRALIA: NPL NSW - Play Offs

06:00Blacktown - Rockdale 2:4

AUSTRALIA: NPL Victoria

06:00Bentleigh - Oakleigh 0:0
06:00Bulleen - Heidelberg 3:5
06:00Green Gully - Pascoe Vale 1:2
06:00Hume City - North Geelong 2:1
06:00Melbourne Knights - St Albans 3:1
06:00Port Melbourne Sharks - Avondale FC 0:1
06:00South Melbourne - Kingston City 2:3

AUSTRALIA: NPL Western Australia

08:00Bayswater City - Mandurah City 1:0

AUSTRALIA: NPL Queensland

06:00Brisbane U21 - Redlands 2:2
09:00Olympic FC - Brisbane Strikers 1:2

AUSTRALIA: Capital Territory

06:00Cooma - Woden Weston 5:2
06:00Gungahlin - Canberra FC 1:0

AUSTRALIA: Northern NSW - Play Offs

05:30Lambton J. - Hamilton Olympic 2:1

AUSTRIA: Tipico Bundesliga

15:30LASK Linz - Altach 0:0
15:30Salzburg - St. Polten 5:1
23'Mattersburg - Austria Vienna 0:1

AUSTRIA: Regionalliga East

15:00Rapid (Am) - First Vienna 2:0
16:30Admira (Am) - Amstetten 1:3

AUSTRIA: Bundesliga Women

10:00Vorderland W - St. Polten W 0:5
12:00Bergheim W - Sudburgenland W 1:3

AZERBAIJAN: Premier League

14:00Kapaz - Zira 0:3
65'Gabala - SumQayit 1:0

BANGLADESH: Premier League

12:00Rahmatgonj MFS - Abahani Chittagong 0:2
14:15Abahani Limited - Sheikh Russel 2:0

BELARUS: Vysshaya Liga

14:15Neman - Din. Minsk 0:1
16:00FC Minsk - Slavia Mozyr 2:2
16:30BATE - Krumkachy 2:3
69'Brest - Soligorsk 0:2

BELGIUM: Jupiler League

13:30Anderlecht - St. Truiden 2:3
62'Kortrijk - Club Brugge 0:2
19:00Mouscron - Gent -:-

BELGIUM: Proximus League

15:00Beerschot Wilrijk - Tubize 1:0

BELGIUM: Cup - Qualification

15:00Aalst - Pepingen 3:0
15:00Acren - ASV Geel -:-
15:00Aywaille - Knokke 0:4
15:00Bocholter - Seraing -:-
15:00Boom - Onhaye 3:1
15:00Duffel - Waremme 4:2
15:00Entente Durbuy - K. Berchem Sport 4:0
15:00Heist - City Pirates -:-
15:00Oudenaarde - Dender 2:0
15:00Peruwelz FC - Toekomst Menen -:-
15:00RFC Liege - Wingene -:-
15:00Richelle Utd. - KE Wervik 1:2
15:00Sporting Bruxelles - Oosterzonen 0:4
15:00Temse - RC Lebbeke 2:0
15:00Tilleur - Hoogstraten -:-
15:00Waltwilder - Robur 3:1
15:00Wijgmaal - Esperanza Pelt -:-
18:30Overijse - Petegem -:-

BOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Clausura

00:30Sport Boys - U. Sucre 1:1
20:00Real Potosi - Bolivar -:-
22:15San Jose - Oriente Petrolero -:-
00:30Blooming - Guabira -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premier League

16:00Radnik Bijeljina - GOSK Gabela 3:1
19:00Borac Banja Luka - NK Vitez -:-
19:00Siroki Brijeg - Mladost DK -:-
19:00Sloboda - Zrinjski -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: FBiH

16:00Sloga Simin Han - Jedinstvo Bihac -:-

BRAZIL: Serie A

23:00Flamengo - Atletico GO 2:0
15:00Gremio - Atletico-PR 0:0
20:00Avai - Sao Paulo -:-
20:00Bahia - Vasco -:-
20:00Cruzeiro - Sport Recife -:-
20:00Ponte Preta - Botafogo RJ -:-
23:00Coritiba - Santos -:-
23:00Palmeiras - Chapecoense-SC -:-

BRAZIL: Serie B

23:00Paysandu - Parana 0:0

BRAZIL: Serie C

00:00Sampaio Correa - Fortaleza 2:0
19:00Ypiranga FC - Volta Redonda -:-
20:00ASA - Moto Club -:-
22:00Remo - Botafogo PB -:-
23:00Cuiaba Esporte - Salgueiro -:-

BRAZIL: Serie D - Play Offs

23:00Acreano - Operario -:-

BULGARIA: Parva Liga

16:15Slavia Sofia - Etar 1:2
19:00Dunav Ruse - Ludogorets -:-

BULGARIA: Vtora liga

16:00Maritsa Plovdiv - Lok. Sofia 1:3
16:00Montana - Neftochimic Burgas 4:0

CAMEROON: Elite One

13:00Unisport Bafang - Bafoussam 1:0
13:30Canon Yaounde - Aigle Royal 1:1
13:30Union Douala - Feutcheu 1:1
15:00Lion Blesse - Stade Renard -:-
15:00UMS de Loum - Colombe Lobo -:-
15:00Young Sports Academy - APEJES Academy -:-
15:30Les Astres - Bamboutos FC -:-
16:00Dragon de Yaounde - Eding Sport -:-

CANADA: CSL

23:00Vorkuta - Scarborough B. 1:0
00:00Brantford - Waterloo 2:1

CHILE: Primera Division

00:30Colo Colo - U. De Concepcion 1:2
16:00Deportes Iquique - Curico Unido 0:1
19:30Everton - O'Higgins -:-
22:00U. De Chile - Huachipato -:-

CHILE: Primera B

23:00Coquimbo - Nublense 1:0
19:30Cobresal - Valdivia -:-
19:30Iberia - San Felipe -:-
19:30La Serena - Arica -:-
20:00Cobreloa - S. Morning -:-
00:30U. Calera - Rangers -:-

CHINA: Super League

09:00Changchun Yatai - Tianjin Quanjian 1:1
12:35Guangzhou R&F - Shandong Luneng 1:1
12:35Henan Jianye - Chongqing Lifan 0:0

CHINA: Jia League

12:00Dalian Yifang F.C. - Shijiazhuang 2:2
12:30Wuhan Zall - Xinjiang Tianshan 3:1
12:35Beijing Baxy - Nei Mongol 2:1

CHINA: Yi League

08:30Qingdao Jonoon - Hebei Elite 3:2
09:00Beijing Technology - Shenyan Dongjin 2:0
09:00Heilongjiang Lava - Shaanxi Changan 2:0

COLOMBIA: Liga Aguila - Clausura

23:30Bucaramanga - Patriotas 2:0
00:00Santa Fe - Dep. Cali 2:0
01:45Pasto - Ind. Medellin 1:0
16:15America De Cali - Millonarios 0:0
21:15Jaguares de Cordoba - Envigado -:-
23:15Junior - Once Caldas -:-
23:30Atl. Nacional - Petrolera -:-

COLOMBIA: Torneo Aguila - Clausura

Half TimePopayan - Llaneros 1:1
20:00Bogota - Chico -:-
00:00Real Santander - Leones -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

02:00Carmelita - Cartagines 1:1
02:00Santos De Guapiles - Liberia 4:2
03:00Herediano - Grecia 2:1
23'Saprissa - U.C.R. 0:0
23'Zeledon - Limon 0:0
00:00Guadalupe - Alajuelense -:-

CROATIA: 1. HNL

23'Rudes - Hajduk Split 0:1
20:00Din. Zagreb - Belupo -:-
20:00Osijek - Zapresic -:-

CROATIA: 2. HNL

16:00Hajduk Split 2 - Kustosija 2:0

CYPRUS: First Division

67'Nea Salamis - Anorthosis 0:1

CZECH REPUBLIC: 1. Liga

16:00Jablonec - Dukla Prague 2:2
16:00Jihlava - Plzen 1:2
16:00Sigma Olomouc - Brno 3:0

CZECH REPUBLIC: Division 2

09:15Zizkov - Vitkovice 5:0
16:00Ceske Budejovice - Hradec Kralove 4:1
16:00Vlasim - Varnsdorf 4:1

CZECH REPUBLIC: CFL

09:15Prevysov - Domazlice 3:2pen
16:00Brozany - Dobrovice 2:0
16:00Nymburk - Vltavin 0:1pen
16:00Stechovice - Benatky 2:1

CZECH REPUBLIC: MSFL

09:15Unicov - Prostejov 0:0
09:15PostponedValasske Mezirici - Odra Petrkovice -:-

CZECH REPUBLIC: Division A

16:00Sedlcany - Sobeslav -:-

CZECH REPUBLIC: Division C

16:00Dvur Kralove - Admira Prague -:-
16:00Kolin - Pardubice B -:-

CZECH REPUBLIC: Division D

15:30Havlickuv Brod - Velka Bites 2:6
15:30Slavoj Polna - Sumperk 7:0
15:30Zdirec n. D. - Trebic 2:0

CZECH REPUBLIC: Division E

09:15Opava B - Kozlovice 1:1
09:15Slavicin - Frydlant n. O. 1:2
15:30Bohumin - Dolni Benesov 1:1

CZECH REPUBLIC: Youth League

09:15Dukla Prague U21 - Bohemians 1905 U21 3:2
09:30Teplice U21 - Sparta Prague U21 5:2
10:00Karvina U21 - Slovacko U21 1:1
10:00Plzen U21 - Mlada Boleslav U21 1:1
10:00Trinec U21 - Ostrava U21 2:1
11:00Hradec Kralove U21 - Ceske Budejovice U21 3:1

CZECH REPUBLIC: First League Women

12:30Plzen W - Slovacko W 2:6
13:00Slavia Prague W - Hradec Kralove W 13:0

CZECH REPUBLIC: Czech Cup Women

10:00Vsetin W - Sokol Troubsko W 5:0
13:00Bohemians Prague W - Zlichov W 3:2
13:00Domazlice W - Mnichovo H. W 0:1
13:00Lubina W - Nove Sady W 2:0
14:00TJ Hradek W - Pribram W 7:4
15:00Sazava u L. W - Melnik W -:-

DENMARK: Superliga

11:00Odense - Midtjylland 0:2
15:00Hobro - Lyngby 3:0
64'Aarhus - Brondby 1:0

DENMARK: 1st Division

13:30Esbjerg - Thisted 1:2
13:30F. Amager - Viborg 0:6
13:30Fredericia - Roskilde 1:2
13:30Koge - Nykobing 3:1
13:30Skive - Vejle 2:2
13:30Vendsyssel FF - Brabrand 3:0

DENMARK: 2nd Division - Group 2

12:00Avarta - Middelfart 3:1

DENMARK: 2nd Division - Group 3

12:30Ringkobing - VSK Aarhus 4:2

ECUADOR: Serie A - Second stage

23'Delfin - Emelec 1:0
23'El Nacional - LDU Quito 1:0
21:00Fuerza A. - U. Catolica -:-
23:00Barcelona SC - Guayaquil City -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

01:30Chalatenango - Luis Angel Firpo 2:1
01:30Sonsonate - Pasaquina 0:1
22:00Audaz - Santa Tecla -:-
22:00Municipal Limeno - Dragon -:-
22:15Alianza FC - Metapan -:-

ENGLAND: Premier League

13:30Huddersfield - Newcastle 1:0
16:00Tottenham - Chelsea 1:2

ENGLAND: Premier League 2

14:00Liverpool U23 - Sunderland U23 3:0

ESTONIA: Esiliiga

14:00Levadia U21 - Tartu Welco 4:0
14:00Rakvere - Elva 5:1
14:00Santos Tartu - Maardu 1:3

EUROPE: Euro U19 Women - Play Offs

19:30France U19 W - Spain U19 W -:-

EUROPE: Premier League (Crimea)

16:00Yevpatoriya - Kafa -:-
17:00SKCHF Sevastopol - Rubin Yalta -:-

FAROE ISLANDS: Premier League

15:00HB Torshavn - 07 Vestur Sorvagur 3:0
15:00Runavik - Streymur 3:2
15:00Skala Itrottarfelag - Klaksvik 1:2
15:00TB/FCS/Royn - Fuglafjordur 1:0
15:00Vikingur - B36 Torshavn 4:2

FINLAND: Veikkausliiga

89'JJK Jyvaskyla - HJK 0:4
90+'KuPS - Mariehamn 2:1
16:30VPS - Ilves 1:1

FINLAND: Ykkonen

15:00GrIFK - KPV 0:3

FINLAND: Kakkonen Group A

15:00Lahti Akatemia - Sudet 1:2
15:00Mikkeli - Kultsu 1:2
15:00PEPO - Klubi 04 1:1

FINLAND: Kakkonen Group C

15:00AC Kajaani - JBK 3:1
16:30Narpes Kraft - OTP 3:2

FRANCE: Ligue 1

14:00Lille - Caen 0:2
16:00Marseille - Angers 1:1
20:00PSG - Toulouse -:-

FYR OF MACEDONIA: First League

16:00Akademija Pandev - FK Skopje 2:0
16:00Pelister - Rabotnicki 1:1
16:00Vardar - Pobeda 4:0

GEORGIA: Erovnuli Liga

14:30Poti - Lokomotiv Tbilisi 1:2
Half TimeDin. Tbilisi - Chikhura 1:0

GERMANY: Bundesliga

14:30Freiburg - Frankfurt 0:0
62'Monchengladbach - FC Koln 1:0

GERMANY: 2. Bundesliga

12:30Ingolstadt - Regensburg 2:4
12:30Kiel - Furth 3:1
12:30Nurnberg - Union Berlin 2:2

GERMANY: 3. Liga

13:00Lotte - Jena 4:0
13:00Wurzburger Kickers - Rostock 0:3

GERMANY: Regionalliga North

12:00Hamburger SV II - Jeddeloh 2:1
12:00Hannover II - Egestorf-Langreder 1:1
13:00Havelse - Norderstedt 1:3
13:00St. Pauli II - Hildesheim 5:0
14:00Luneburger Hansa - SC Weiche-08 1:3

GERMANY: Regionalliga Nordost

12:30Auerbach - Cottbus 0:4
12:30Bautzen - Chemie Leipzig 1:0
12:30Berliner AK 07 - Viktoria Berlin 3:3
12:30BFC Dynamo - Altglienicke 1:2
12:30Hertha II - Nordhausen 1:0
12:30Meuselwitz - Neustrelitz 4:2

GERMANY: Regionalliga West

13:00RW Essen - Koln II 3:0

GERMANY: Regionalliga Sudwest

13:00Mannheim - Freiburg II 0:1
13:00Offenbach - Kassel 1:0

GERMANY: Oberliga NOFV-Nord

13:00Brieselang - Rathenow 1:7
13:00CFC Hertha - Staaken 3:1
13:00Hansa Rostock II - Lichtenberg 1:3
13:00Zehlendorf - Altludersdorf 3:2

GERMANY: Oberliga NOFV- Süd

12:30Askania Bernburg - Stendal 1:1
13:00Inter Leipzig - Wismut Gera 1:0

GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00Kiel II - VfR Neumunster 2:1
13:00Todesfelde - NTSV Strand 08 1:3
13:00TSV Lagerdorf - Friedrichsberg-Busdorf 5:2

GERMANY: Oberliga Hamburg

14:00Sasel - Vorwarts-Wacker 1:1
14:00Wandsbeker Concordia - Victoria Hamburg 1:1
14:30Rugenbergen - Pinneberg 3:1
15:00Barmbek-Uhlenhorst - Niendorfer TSV -:-
16:30Wedeler TSV - Dassendorf -:-

GERMANY: Oberliga Bremen

10:00Geestemunde - BTS Neustadt 1:0
13:30Schwachhausen - Vatan Bremen 4:2
14:00Grolland - OSC Bremerhaven 2:3
14:00Hastedt - Brinkumer 2:1

GERMANY: Oberliga Niedersachsen

14:00Cloppenburg - Eintracht Northeim 0:3
14:00Lupo-Martini Wolfsburg - VfL Oldenburg 2:4
14:00Spelle-Venhaus - Heeslinger 1:2
14:00SVG Gottingen - Wunstorf 0:1
15:00Arminia Hannover - Vorsfelde 2:1
16:00Gifhorn - Sulingen -:-

GERMANY: Oberliga Westfalen

14:00Ahlen - Hammer SpVgg. 0:0
14:00ASC 09 Dortmund - Ennepetal 2:0
14:00Bielefeld II - Brunninghausen 4:0
14:00Gutersloh - TuS Haltern 1:0
14:00Kaan-Marienborn - Paderborn II 3:1
14:00Marl-Huls - Sprockhovel 0:2
14:00Schalke II - Lippstadt 1:1
14:00Siegen - Eintracht Rheine 5:2
14:00Westfalia Herne - SC Hassel 2:1

GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00Gonsenheim - SV Saar 05 Saarbrucken 4:0

GERMANY: Oberliga Bayern Süd

15:00Munich 1860 II - Neumarkt 1:2

GERMANY: Oberliga Niederrhein

14:00Baumberg - Dusseldorf-West 5:0
14:00Bocholt - SC Dusseldorf 2:0
14:00Hilden - Germania Ratingen 2:1
14:00Homberg - Krefeld-Fischeln 3:0
14:00Schonnebeck - SSVg Velbert 2:2
14:00Speldorf - Cronenberger 0:1
14:00Straelen - Jahn Hiesfeld 1:3
14:00TuRU Dusseldorf - FC Monheim 3:2
14:00Vohwinkel - SW Essen 1:4

GERMANY: Junioren Bundesliga North

10:00Niendorfer TSV U19 - Dresden U19 1:0
10:00RB Leipzig U19 - Hamburger SV U19 1:2
10:00Wolfsburg U19 - Kiel U19 3:0
12:00Chemnitzer FC U19 - Union Berlin U19 1:0
14:00Osnabruck U19 - Hannover U19 5:1

GERMANY: Junioren Bundesliga South

10:00Karlsruher U19 - Nurnberg U19 1:0
10:00Wehen U19 - Heidenheim U19 0:0
11:00Kaiserslautern U19 - Mainz U19 3:2
13:00Freiburg U19 - Stuttgart U19 1:2

GERMANY: Junioren Bundesliga West

10:00Bielefeld U19 - Dortmund U19 1:4
10:00Leverkusen U19 - Duisburg U19 4:0
10:00Schalke U19 - Koln U19 2:0
11:30Arminia Klosterhardt U19 - Preussen Munster U19 4:4
12:00Fortuna Koln U19 - Bochum U19 0:1
12:00Oberhausen U19 - Paderborn U19 1:0

GREECE: Super League

Half TimeAEK - Panetolikos 1:0
52'Kerkyra - Panionios 0:0
Half TimeLevadiakos - PAOK 0:0
19:30Platanias - Panathinaikos -:-

GREECE: Greek Cup - First round

15:00Aiginiakos - Veria 1:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23'Municipal - Marquense 1:0
23'Siquinala - Petapa 1:0
19:00Malacateco - Comunicaciones -:-
19:00Suchitepequez - Coban Imperial -:-
19:00Xelaju - Sanarate -:-
21:30Guastatoya - Antigua -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

02:00PostponedReal Espana - Olimpia -:-
22:00PostponedMotagua - Marathon -:-
22:00PostponedPlatense - Juticalpa -:-
22:00PostponedVida - Real Sociedad -:-

ICELAND: Pepsideild

64'Akranes - Vestmannaeyjar 0:1
19:00Olafsvik - Breidablik -:-
19:00Vikingur Reykjavik - Akureyri -:-

INDIA: Calcutta Premier Division A

12:30Mohammedan - Southern Samity 3:0

INDONESIA: Liga 1

09:00Bhayangkara Utd - Sriwijaya 2:1
12:30Persib - Gresik 6:0

INDONESIA: Liga 2

09:00Martapura - Pesinga Ngawi 4:1
09:00PSBI Blitar - Persepam Madura 0:3
09:00Semeru Fc Lumajang - Persekap Kota Pasuruan 2:1
09:15Sragen - Rembang 0:2
10:00Persibat Batang - Persibas Banyumas 2:0
10:00Persikad - Persikabo Bogor 2:0
10:00Perssu Madura United - Kalteng Putra 1:0
10:00PS Sumbawa Barat - Celebest 1:0
12:30CancelledKepri Jaya - Pro Duta -:-

IRELAND: Premier Division

14:30Derry City - Dundalk 0:4

ISRAEL: Ligat ha'Al

64'H. Akko - Sakhnin 0:1
19:00M. Tel Aviv - B. Jerusalem -:-

ITALY: Serie A

62'Atalanta - AS Roma 0:1
19:45Bologna - Torino -:-
19:45Crotone - AC Milan -:-
19:45Inter - Fiorentina -:-
19:45Lazio - Spal -:-
19:45Sampdoria - Benevento -:-
19:45Sassuolo - Genoa -:-
19:45Udinese - Chievo -:-

ITALY: Coppa Italia Lega Pro

15:30Sicula Leonzio - Akragas 3:1
16:30Fondi - Fermana 3:1
64'Carrarese - Cuneo 2:1
60'Sudtirol - Triestina 1:0
Half TimeGavorrano - Prato 0:0
23'Monopoli - Andria 0:0
19:30Fano - Ravenna -:-
19:30Pistoiese - Pontedera -:-
19:30Reggina 1914 - Catanzaro -:-

JAPAN: J-League

10:30Kobe - Yokohama M. 0:0

JAPAN: J-League Division 2

10:00Ehime - Machida 1:1
10:00Gifu - Kamatamare 0:1
10:00Kusatsu - Kanazawa 1:1
10:00Kyoto - Oita 2:2
10:00Nagoya - Avispa Fukuoka 3:1
10:00Okayama - Yamaga 0:0
10:00Yamagata - Chiba 2:2
10:00Yokohama FC - Mito 1:0
10:30Tokushima - Renofa Yamaguchi 5:0
10:30Verdy - V-Varen Nagasaki 2:1
11:00Shonan - Kumamoto 0:0

JAPAN: Football Championships Women

10:00Inac Kobe Leonesa W - Albirex Niigata W 1:1
10:00Sayama W - Kunoichi W 2:1

JORDAN: Shield Cup

16:00Al Faisaly Amman - Al Yarmouk -:-
16:00Mansheyat - Aqaba -:-
18:30Al Hussein - Al Buqaa -:-
18:30Shabab Al Ordon - Al Jazeera Amman -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

13:00Tobol - Taraz 1:1
13:30Ordabasy - Atyrau 2:0
14:30I. Pavlodar - Kaisar 0:0
15:00K. Almaty - Shakhtar K. 3:1

KENYA: Premier League

13:00PostponedBandari - Tusker -:-
13:00PostponedKakamega Homeboyz - Sony Sugar -:-
13:00PostponedKariobangi Sharks - Leopards -:-

KOSOVO: Superliga

16:00Gjilani - Besa Peje 2:1
16:00Prishtina - Drita 0:1
16:00Vellaznimi - Liria 1:0

LUXEMBOURG: National Division

15:00Dudelange - Jeunesse Esch 2:0
15:00Esch - Rodange 0:2
59'Petange - Victoria Rosport 1:1
Half TimeFola - Racing Luxembourg 2:1

MALAWI: Super League

13:30EPAC United - Silver -:-
13:30Red Lions - MAFCO 0:1

MEXICO: Primera Division - Apertura

23:00Cruz Azul - Atlas 2:1
23:00Lobos BUAP - Club America 2:3
01:00Tigres - U.N.A.M. 2:0
01:00Veracruz - Queretaro 1:1
01:06Leon - Monterrey 1:2
03:06Guadalajara - Puebla 0:1
23'Toluca - Necaxa 0:0

MEXICO: Liga de Ascenso - Apertura

01:00Alebrijes Oaxaca - Dorados 0:0
02:00Juarez - Zacatecas Mineros 2:1
02:00Tampico Madero - UAEM Potros 1:0

MOLDOVA: Divizia Nationala

15:30Dacia Chisinau - Zimbru 2:1
15:30Zaria Balti - Petrocub 2:2
23'S. Tiraspol - Spicul Chiscareni 0:0

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

15:00Zeta - Sutjeska 1:2

MONTENEGRO: Division 2

16:00Berane - Jedinstvo -:-
16:00Bokelj - Celik Niksic -:-
16:00FK Cetinje - Otrant -:-
16:00Igalo - Lovcen -:-
16:00Mladost Ljeskopolje - Ibar -:-
16:00Mornar - Jezero -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

13:00AD Macuacua - Ferroviario Nacala 1:3
13:00Chingale de Tete - LD Maputo 1:0
13:00Clube Desportivo de Nacala - Chibuto 2:1
13:00ENH Vilankulo - Textafrica Chimoio 0:0
13:00FC Lichinga - UD Songo 1:2
13:00Ferroviario Beira - 1º de Maio de Quelimane 3:1
13:00Ferroviario Maputo - Ferroviario Nampula 0:0

NETHERLANDS: Eredivisie

11:30Excelsior - Feyenoord 0:1
13:30Ajax - Groningen 3:1
13:30Utrecht - Willem II 2:0
15:45Breda - PSV 1:4
15:45Sparta Rotterdam - Zwolle 1:1

NETHERLANDS: KNVB Beker

13:00HFC - Westlandia 4:0
13:30AFC - De Dijk 0:2

NICARAGUA: Primera Division - Apertura

02:00Esteli - Diriangen 1:1
22:00Chinandega - Real Madriz -:-
22:00Ferretti - UNAN-Managua -:-

NIGERIA: Premier League

16:00Bukola - Plateau 2:0
16:00Enugu - Katsina United FC 2:1
16:00Ifeanyi Ubah - Akwa 1:0
16:00Kano - Abia Warriors 2:0
16:00Lobi Stars - El Kanemi 3:2
16:00MFM FC - Gombe 1:0
16:00Rivers United FC - Enyimba 2:1
16:00Shooting Stars - Nasarawa 2:0
16:00Sunshine Stars - Niger 2:1
16:00Wikki - Remo Stars 2:0

NORWAY: Eliteserien

67'Odd - Sandefjord 0:0
66'Rosenborg - Haugesund 0:1
65'Sogndal - Kristiansund 1:0
64'Stabaek - Molde 2:1
64'Tromsø - Aalesund 2:2
19:00Viking - Brann -:-

NORWAY: OBOS-ligaen

65'Arendal - Fredrikstad 1:0
68'Åsane - Ull/Kisa 0:1
67'Elverum - Jerv 1:0
67'Mjondalen - Strømmen 3:0
64'Sandnes - Floro 1:0
67'Start - Tromsdalen 1:2

NORWAY: Division 2 - Group 1

13:00Nybergsund - Alta 1:0
14:00Finnsnes - Raufoss 0:3

NORWAY: Division 2 - Group 2

13:00Honefoss - Byåsen 2:0
15:00Nardo - Fana 1:1
64'Bryne - Nest-Sotra 1:1

NORWAY: Toppserien Women

12:00Medkila W - Trondheims-Orn W 0:2
65'Grand Bodo W - Stabaek W 1:2

PANAMA: LPF - Apertura

00:00Miguelito - Tauro 2:2
23:00Arabe Unido - Plaza Amador -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

23:00Libertad - Diaz 1:2
20:00Sol De America - Rubio Nu -:-
22:10Olimpia Asuncion - Guarani -:-

PERU: Primera Division - Clausura

49'Huancayo - Sporting Cristal 1:0
19:15Garcilaso - A. Lima -:-
21:30U. de Deportes - Union Comercio -:-

PERU: Segunda Division

21:30Alfredo Salinas - Sport Ancash -:-
21:30Carlos Manucci - Willy Serrato -:-
21:30Defensor La Bocana - Deportivo Coopsol -:-
21:30Hualgayoc - Santa Rosa -:-
21:30Sport Loreto - Sport Boys -:-
21:30Sport Victoria - Cienciano -:-

PHILIPPINES: PFL

09:00PostponedDavao Aguilas - JP Voltes -:-
12:00Meralco Sparks - Ilocos United 1:0

POLAND: Ekstraklasa

14:30Plock - Legia 0:1
60'Termalica B-B. - Lech 0:1

POLAND: III Liga - Group I

10:00Tomaszow Mazowiecki - Huragan Moraq 1:0
10:15Pelikan - Tur Bielsk Podlaski 6:1
15:00LKS Lomza - Ursus Warszawa 1:2
15:00Swit - Elk 2:1

POLAND: III Liga - Group II

10:00Pogon Szczecin II - Jarocin 2:0

POLAND: III Liga - Group IV

16:00Chelmianka Chelm - Wislanie Jaskowice -:-
16:00R. Rzeszow - Lublin -:-
16:00Sandomierz - S. Rzeszow -:-

POLAND: Central Youth League

11:00Gornik Z. U19 - Zielona G. U19 4:0
11:00Lech U19 - Piast U19 6:1
11:00Odra Opole U19 - Legnica U19 2:2
13:00Bialystok U19 - Polonia W. U19 2:6
15:00OKS Stomil U19 - Pruszkow U19 0:2
16:00Warta GW U19 - Zaglebie U19 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

16:00Setubal - Chaves 1:1
23'FC Porto - Moreirense 0:0
20:00Aves - Braga -:-
20:15Maritimo - Boavista -:-

PORTUGAL: Segunda Liga

11:15Real SC - Sporting B 1:2

PORTUGAL: Campeonato de Portugal Prio

15:00Operario - Armacenenses -:-
15:00SC Lusitania - Sacavenense 1:0
15:00SC Praiense - Alcanenense 0:1
16:00Camara de Lobos - Mondinense -:-
16:00Sertanense - Maritimo B -:-
17:00AD Oliveirense - Sao Martinho -:-
17:00Agueda - SB Castelo Branco -:-
17:00Aguias do Moradal - Nogueirense -:-
17:00Alianca de Gandra - Sousense -:-
17:00Anadia - Marinhense -:-
17:00Atletico Arcos - Aroes -:-
17:00Caldas - Coruchense -:-
17:00Casa Pia - Lusitano VRSA -:-
17:00CDC Montalegre - Fafe -:-
17:00Cinfaes - Coimbroes -:-
17:00Dezembro - Guadalupe -:-
17:00Estrela Vendas Novas - Sporting Ideal -:-
17:00Felgueiras - Pedras Rubras -:-
17:00Freamunde - Salgueiros -:-
17:00Gafanha - Oleiros -:-
17:00GD Braganca - Vizela -:-
17:00Louletano - Montijo -:-
17:00Loures - Electrico -:-
17:00Lusitano FCV - Ferreira de Aves -:-
17:00Mafra - Fatima -:-
17:00Merelinense - Vilaverdense -:-
17:00Moncarapachense - Castrense -:-
17:00Mortagua - Fornos de Algodres -:-
17:00Moura AC - Farense -:-
17:00Olhanense - Almancilense -:-
17:00Pedras Salgadas - Torcatense -:-
17:00Pinhalnovense - Oriental -:-
17:00Torreense - Sintrense -:-
17:00Vilafranquense - Pero Pinheiro -:-

ROMANIA: Liga 1

90+'FC Viitorul - CS U. Craiova 0:2
19:00CFR Cluj - Voluntari -:-

RUSSIA: Premier League

13:00Amkar - Zenit Petersburg 0:1
15:30Dyn. Moscow - Ufa 1:1
23'FK Rostov - Krasnodar 0:0

RUSSIA: Division 1

15:00Sp. Moscow 2 - R. Volgograd 2:2

RUSSIA: Youth League

15:30Akhmat Grozny U21 - Arsenal Tula U21 1:3

SCOTLAND: Lowland League

15:00East Stirlingshire - Civil Service Stroll 2:2

SERBIA: Super Liga

17:00PostponedBorac - Crvena zvezda -:-
19:00PostponedPartizan - Napredak -:-
19:00Radnik - Zemun -:-

SERBIA: Prva Liga

16:30Indjija - Bezanija -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga

Half TimeDun. Streda - Zilina 1:0

SLOVAKIA: 2. liga

16:00Trebisov - Lok. Kosice 0:1

SLOVAKIA: Divison C West

09:30Nitra B - Crystal 3:1
16:00Belusa - Velke Ludince -:-
16:00Borcice - FC Zlate Moravce B -:-
16:00Nemsova - FK Nove Zamky -:-

SLOVAKIA: Divison C East

15:001.FK Svidnik - Lipany 0:0
15:00B. Nova Ves - Stropkov 1:2
15:00Plavnica - Krompachy 4:2
15:00Sabinov - V. Revistia 1:3
15:00Snina - Roznava 3:1
15:00Svit - Vysne Opatske 0:4

SLOVAKIA: Divison C Central

09:30Dukla Banska Bystrica - Krasno 5:1
15:00Detva - MSK Martin 0:1
15:00Kalinovo - Zarnovica 5:0
15:00Lip. Stiavnica - Oravske Vesele 2:1
15:00Nova Bana - R. Sobota 3:3

SLOVAKIA: Divison C Bratislava

09:30Petrzalka Akademia - Bahon 7:0
09:30Slovan Bratislava B - Tomasov 7:0
16:00Rovinka - Lozorno -:-
16:00Slovan Ivanka - Pezinok -:-
16:00Slovan Most - Rohoznik -:-
16:00Vajnory - D. Luzna -:-

SLOVENIA: Prva liga

15:50Ankaran Hrvatini - O. Ljubljana 1:3
19:00Domzale - Aluminij -:-

SLOVENIA: 2. SNL

16:00Brda - Jadran Dekani -:-
16:00Brezice - Dob -:-

SOUTH AFRICA: Premier League

14:00Bloem Celtic - Kaizer 1:1
14:00Platinum Stars - Maritzburg Utd 0:2

SOUTH AFRICA: First Division

14:00Richards Bay - Real Kings 1:1
14:00Tshakhuma - Cape Town All Stars 0:1

SOUTH KOREA: K-League Classic

11:00Daegu - Sangju Sangmu 2:2
11:00Incheon - Pohang 2:0

SOUTH KOREA: K League Challenge

11:00Daejeon - Seoul E. 0:1
11:00Suwon City - Asan Mugunghwa 0:1

SPAIN: LaLiga

50'Ath. Bilbao - Getafe 0:0
19:15Barcelona - Betis -:-
21:15La Coruna - Real Madrid -:-

SPAIN: LaLiga2

23'R. Oviedo - Vallecano 1:1
19:30Gimnastic - Almeria -:-
21:00Granada - Albacete -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 1

11:00Atl. Madrid B - G. Segoviana 3:1
11:00Celta Vigo B - Pontevedra 2:1
11:00San Sebastian Reyes - Ponferradina 2:0
23'Rapido de Bouzas - Guijuelo 0:0
18:30Fuenlabrada - La Coruna B -:-
18:30Toledo - CF Talavera -:-

SPAIN: Segunda Division B - Group 2

10:30Ath. Bilbao B - UD Logrones 1:2
10:30Pena - R. Union 0:1
11:00Gijon B - Gernika Club 1:0
90+'Izarra - R. Sociedad B 0:2
67'Barakaldo - Osasuna B 1:0
64'Santander - Arenas Club 0:0
23'Burgos - Caudal Deportivo 0:0

SPAIN: Segunda Division B - Group 3

11:00Peralada - Mallorca 0:1
11:00Zaragoza B - Valencia B 0:2
45+'Pena Deportina - Formentera 0:0
23'Badalona - Lleida 1:0
23'Ontinyent - Cornella 0:0
23'Sabadell - Elche 0:0

SPAIN: Segunda Division B - Group 4

10:00Betis B - Lorca Deportiva 4:1
12:00Las Palmas B - Melilla 1:1
23'Badajoz - Linense 0:1
23'Jumilla - Ejido 0:0
19:00Murcia - Ecija -:-

SPAIN: Tercera Division

10:30Logrones Promesas - Alfaro 3:0
10:45Condal - Llanera 2:1
10:45Guarnizo - Siete Villas 2:1
10:45Valdesoto - R. Oviedo B 0:2
11:00Eivissa - Felanitx 0:1
11:00Juventud Torremolinos - Huetor Tajar 2:1
11:00Mercadal - Santa Catalina Atletico 1:2
11:00Varea - Casalarreina 6:0
11:00Villegas - Naxara 0:2
11:30Petra - San Rafael 1:2
11:30Yague - CD Calahorra 0:4
12:00Atletico Union Guimar - Ibarra 2:2
12:00CD Marino - Tenerife B 0:2
12:00Estrella - CD Buzanada 1:0
12:00SD Tenisca - Lanzarote 2:1
12:00Yaiza - Villa Santa Brigida 2:1
15:00Atletico de Lugones - Tuilla 1:1
16:00Palamos CF - Reus Deportiu B -:-
16:30Deportiva Santillana - Santander B -:-
16:30Laredo - Solares -:-
16:30Selaya - Castro -:-
17:00Almeria B - Velez -:-
17:00Anguiano - Pradejon -:-
17:00Boiro - Laracha -:-
17:00CD Colunga - Club Siero -:-
17:00Celtiga - SD Negreira -:-
17:00El San Martin - Covadonga -:-
17:00Granollers - Santfeliuenc -:-
17:00Haro Deportivo - Tedeon -:-
17:00Marino de Luanco - L Entregu Club de Futbol -:-
17:00Mutilvera - Cirbonero -:-
17:00Real Aviles - Praviano -:-
17:00Roces - Langreo -:-
17:30Alondras - Noia -:-
17:30Arnedo - Berceo -:-
17:30Bergantinos - Racing Club Villalbes -:-
17:30Cayon - Atletico Albericia -:-
17:30CD Corellano - CD River Ega -:-
17:30Gijon Industrial - Mosconia -:-
17:30SD Logrones - Oyonesa -:-
17:30Somozas - Arenteiro -:-
17:30UCAM Murcia B - E.G. El Palmar -:-
17:30Vianes - Calasancio -:-
17:45Atl. Ibanes - Guadalajara -:-
17:45River Ebro - Agoncillo -:-
18:00Alcudia - Manacor -:-
18:00Azuqueca - Marchamalo -:-
18:00Barbadas-Bentraces - Ribadumia -:-
18:00Barco - Villalonga -:-
18:00Castelldefels - Espanyol B -:-
18:00CD Cultural Areas - CD Choco -:-
18:00Cerdanyola - CE Europa -:-
18:00Compostela - Silva SD -:-
18:00Estudiantes de Murcia CF - CA P. -:-
18:00Horta - UE Figueres -:-
18:00La Roda - Conquense -:-
18:00La Union - Cartagena B -:-
18:00Lorca FC B - Yeclano -:-
18:00Mancha - Guadix -:-
18:00Mar Menor - Bala Azul -:-
18:00Martos - Rincon -:-
18:00Muleno - EDMF Churra -:-
18:00Pedroneras - Almagro -:-
18:00Pinatar - Deportiva Minera -:-
18:00Serverense - Ciudad de Ibiza CF -:-
18:00UD Almansa - Villacanas -:-
18:00Velarde - Vimenor -:-
18:00Villacarrillo - Motril -:-
18:00Villarrobledo - Manchego -:-
18:30Aguilas FC - Murcia B -:-
18:30Madridejos - Miguelturreno -:-
18:30Quintanar - Socuellamos -:-
18:30Tomelloso CF - Mora CF -:-
19:00Ciudad Cieza - Minerva -:-
19:00Sant Andreu - Santboia -:-
19:00Terrassa - CF Gava -:-
19:00UD Los Garres - Huercal-Overa -:-

SWEDEN: Allsvenskan

14:00Djurgarden - Halmstad 2:1
14:00Östersunds - AIK Stockholm 0:3
16:30Goteborg - Hacken 1:1
16:30Sirius - Norrkoping 0:1

SWEDEN: Superettan

14:00Brommapojkarna - Värnamo 2:1
14:00Helsingborg - GAIS 1:0
16:00Falkenbergs - Atvidabergs 2:0
16:00Norrby - Dalkurd 0:3

SWEDEN: Division 1 - Norra

15:00Sollentuna - Brage 3:2
15:00Västerås SK - Arameisk-Syrianska 1:2
15:45Team TG FF - Nykopings 2:3

SWEDEN: Division 1 - Södra

15:00Landskrona - Husqvarna 3:3

SWEDEN: Division 2 - Norrland

12:00Bollnas - Pitea 1:3
13:00Hudiksvalls - Taftea IK 4:1
14:00Skelleftea - Bodens 3:1

SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand

15:00Habo - S. Kerbura 4:0
15:30Gute - Karlslunds 1:0
16:00Lidingo IFK - Eskilstuna City 3:1

SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand

14:00Sodertalje FK - Rynninge 2:5

SWEDEN: Division 2 - Östra Götaland

13:00Osterlen FF - Asarums 5:1
14:00Nybro - IFK Malmo 1:1

SWEDEN: Elitettan Women

12:00Assi W - Ostersunds W 3:1
12:45Umeå IK W - AIK W 1:1

SWITZERLAND: Super League

15:00Basel - Lugano 1:1
15:00Grasshoppers - St. Gallen 2:0
15:00Sion - Luzern 1:1

SWITZERLAND: Challenge League

15:00Aarau - Vaduz 0:2

SWITZERLAND: 1.Liga Promotion

13:00Old Boys - Breitenrain 1:1

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1

13:30Oberwallis Naters - Young Boys II 2:3
14:00Thun II - Lausanne II 1:4

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2

14:00Langenthal - Munsingen 2:4

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3

14:30Kosova - Bellinzona 1:2

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

88'Stade Tunisien - Sfaxien 0:1
90'Zarzis - Bizertin 1:0
19:00Esperance Tunis - Ben Guerdane -:-
19:00Etoile Sahel - Gabes -:-
19:00Monastir - Club Africain -:-

TURKEY: Super Lig

23'Kayserispor - Goztepe 1:0
19:45Antalyaspor - Akhisar Belediye -:-
19:45Fenerbahce - Trabzonspor -:-

TURKEY: TFF 1. Lig

38'Eskisehirspor - Elazigspor 1:1
23'Altinordu - Ankaragucu 0:0
19:45Gaziantep - Gaziantepspor -:-

UKRAINE: Premier League

15:00Karpaty - Oleksandriya 0:0
15:00Zirka Kropyvnytskyi - Zorya 2:1
Half TimeDyn. Kyiv - Stal Kamianske 3:0
Half TimeVorskla - Mariupol 0:0

UKRAINE: Persha Liga

15:00A. Kiev - Rukh Vynnyky 0:0

UKRAINE: Druha Liga

15:00Mykolaiv 2 - Hornostayivka 0:0
16:00PostponedBukovyna - Zhytomyr -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

19:30El Tanque Sisley - Penarol -:-
19:30Liverpool M. - River Plate -:-
19:30Rampla Juniors - Defensor Sp. -:-
19:30Wanderers - Danubio -:-

USA: MLS

00:30Montreal Impact - Real Salt Lake 3:1
00:30Orlando City - Columbus Crew 1:1
01:00Chicago Fire - Toronto FC 1:3
01:30Sporting Kansas City - FC Dallas 2:0
02:00Colorado Rapids - DC United 0:1
03:00Vancouver Whitecaps - Houston Dynamo 2:1
03:30San Jose Earthquakes - Philadelphia Union 2:2
23:00New York City - New England Revolution -:-

USA: NASL - Fall Season

00:30New York Cosmos - Indy Eleven 3:3
01:00San Francisco Deltas - North Carolina 1:1
21:00Edmonton - Puerto Rico -:-
23:00Jacksonville A. - Miami FC -:-

USA: USL

23:05Rochester - Charleston 0:1
00:00Charlotte Independ. - Orlando City 2 1:1
00:00Richmond Kickers - Toronto FC 2 2:1
00:30Tampa Bay - Ottawa Fury 1:1
01:30Oklahoma City Energy - San Antonio 0:0
01:30Rio Grande - Vancouver 2 1:1
01:30Saint Louis - Pittsburgh 1:2
04:00Sacramento Republic - Reno 1:2
22:00Bethlehem - Louisville City -:-

USA: NWSL Women

00:00Sky Blue W - Seattle Reign W 5:4
03:00Portland Thorns W - Houston Dash W 2:0
23:00Chicago W - Kansas City W -:-

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

14:00PostponedDin. Samarkand - Bunyodkor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Clausura

00:00Carabobo - Dep. Tachira 0:1
83'Aragua - Estudiantes M. 2:1
21:00Metropolitanos - Mineros -:-
21:00Trujillanos - Atl. Venezuela -:-
23:30Monagas - Portuguesa -:-
23:30Zamora - Anzoategui -:-

WORLD: Club Friendly

10:00Vallecano B (Esp) - El Alamo (Esp) 1:0
10:30Real Aranjuez (Esp) - Trival Valderas (Esp) 0:1
66'Monza (Ita) - Reggiana (Ita) 1:1

WORLD: Club Friendly Women

10:30Athletic Bilbao W (Esp) - Atletico Madrid W (Esp) 1:5

WORLD: Universiade Women

09:00Canada Univ. W - Ireland Univ. W 1:0
12:30Chinese Taipei Univ. W - USA Univ. W 1:2
12:30Japan Univ. W - Colombia Univ. W 14:0
12:30Russia Univ. W - South Africa Univ. W 1:0
12:30South Korea Univ. W - Argentina Univ. W 2:2

ZAMBIA: Super League

12:00Buildcon - Nkwazi 3:1
14:00Forest Rangers - Power Dynamos 0:2
14:00Green Eagles - Kabwe 3:0
14:00Konkola - Lumwana Radiants 1:1
14:00Mufulira - Real Nakonde 1:0
14:00Nakambala Leopards - Zanaco 1:1
14:00Nchanga Rangers - City of Lusaka 2:1
14:00Nkana - Green Buffaloes FC 1:3
14:00Red Arrows - Lusaka Dynamos 2:0
14:00Zesco Utd - NAPSA Stars 2:1

ZIMBABWE: Premier Soccer League

14:00CAPS Utd - Ngezi Platinum FC 3:0
14:00PostponedDynamos - Yadah -:-
14:00Hwange - Bantu Rovers -:-
14:00PostponedNgezi Platinum FC - Highlanders -:-
14:00Shabanie - ZPC Kariba 0:1
14:00Triangle - Platinum 0:1

facebook twitter youtube