m.cici.az
loading...

ALGERIA: Algeria Cup

22:30MC Alger - Setif -:-

ANGOLA: Girabola

15:00Desportivo Huila - Kabuscorp -:-
15:00Onze Bravos - ASA -:-
15:00PostponedPetro - Libolo -:-
15:00PostponedPrimeiro de Agosto - Caala -:-
15:00PostponedPrimeiro de Maio - Progresso -:-
15:00Sagrada - Progresso da Lunda Sul -:-
15:00Santa Rita - Interclube -:-

ARGENTINA: Primera Division

20:00Defensa y Justicia - Gimnasia L.P. -:-
23:00San Martin S.J. - Rosario -:-
23:10Banfield - Racing Club -:-

ARGENTINA: Primera B Nacional

18:05Brown Adrogue - Guillermo Brown -:-
19:00Nueva Chicago - Los Andes -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana

16:00Almirante Brown - Excursionistas -:-
19:30Atletico Atlanta - Comunicaciones -:-
19:30Deportivo Riestra - Talleres (R.E) -:-
19:30Fenix - UAI Urquiza -:-
19:30San Telmo - Deportivo Espanol -:-
20:05Platense - Villa San Carlos -:-
21:00CA Estudiantes - Acassuso -:-
00:35Def. de Belgrano - Deportivo Moron -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

19:30Central Cordoba - San Martin Burzaco -:-
19:30Deportivo Armenio - Sportivo Italiano -:-
19:30Sportivo Barracas - Defensores Unidos -:-

AUSTRALIA: NPL NSW

10:00Manly Utd - Parramatta Eagles 2:0

AUSTRALIA: NPL Victoria

06:00Avondale FC - North Geelong 3:1
06:30Bulleen - Hume City 2:1

AUSTRALIA: Brisbane Premier League

08:00Peninsula - Mitchelton 3:1
09:00Capalaba FC - Logan Lightning 0:2
09:30Rochedale - Eastern Suburbs 2:0

AUSTRALIA: NPL Western Australia

08:00Bayswater City - Sorrento 1:0
08:00Cockburn City - Armadale 2:2
08:00Joondalup - Floreat Athena 0:1
08:00Joondalup United - Balcatta 2:0
08:00Mandurah City - Inglewood 2:10
08:00Perth Glory U21 - Perth SC 1:2
08:00Subiaco - Stirling Lions 1:0

AUSTRALIA: NPL Queensland

05:00F.N.Q. Heat - Brisbane U21 1:0
09:00Brisbane Strikers - Brisbane City 1:0
09:00Moreton Bay Utd - Olympic FC 0:1
10:00SWQ Thunder - Gold Coast City 0:3

AUSTRALIA: NPL Tasmania

05:00Devonport - Clarence Utd. 10:1
05:00Kingborough Lions - Northern Rangers 1:1
07:30Launceston - South Hobart 1:5

AUSTRALIA: Capital Territory

06:00FFA Centre of Excellence - Tuggeranong Utd 3:0
08:30Belconnen United - Riverina 6:0

AUSTRALIA: Northern NSW

05:30Charlestown City Blues - Newcastle Jets U21 4:0
05:30Valentine - Lambton J. 2:1

BELARUS: Vysshaya Liga

15:00Krumkachy - Din. Minsk -:-
16:00Zhodino - Soligorsk -:-
17:00Gomel - FC Minsk -:-

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Zvezda Minsk - Chimik Svetlogorsk -:-
15:00FC Slonim - Smolevichi STI -:-
15:00Orsha - Lida -:-
15:00Smorgon - Tarpeda Minsk -:-
16:00Baranovici - Lokomotiv Gomel -:-
16:00FK Neman Agro - Volna Pinsk -:-
16:00Mikashevichi - Osipovici -:-
17:00Luch Minsk - Belshina -:-

BOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Apertura Adecuacion

20:00Real Potosi - Blooming -:-
22:15San Jose - J. Wilstermann -:-

BRAZIL: Série A

23:00Santos - Sport Recife -:-

BRAZIL: Série B

23:15CRB - Paysandu 2:1
00:30Boa - ABC 2:1
01:30Criciuma - Parana 2:1
01:30Luverdense - America MG 0:3
20:30Brasil de Pelotas - Internacional -:-
20:30Ceara - Oeste -:-
20:30Goias - Vila Nova -:-
20:30Londrina - Juventude -:-
20:30Santa Cruz - Figueirense -:-
23:00Guarani - Nautico -:-

BRAZIL: Série C

19:00Macae - Joinville -:-
19:30Mogi Mirim - Volta Redonda -:-
20:00Bragantino - Sao Bento -:-
20:00Confianca - Botafogo PB -:-
22:00Remo - Moto Club -:-
00:00Tupi - Botafogo SP -:-

BURKINA FASO: Premier League

17:00Bobo-Dioulasso - ASF Dioulasso -:-
17:00BPS Koudougou - Kozaf -:-
17:00Kadiogo - Sonabel Ouagadougou -:-
17:00Rahimo - Santos -:-
17:00US Comoe - AJEB -:-
19:15USFA - AS Police -:-

CANADA: CSL

00:00Serbian W. E. - Royal Toronto -:-
01:15York Region - Vorkuta -:-
00:00Brantford - Milton -:-

CAPE VERDE: Campeonato Nacional - Play Offs

21:00Academica Porto Novo - Sporting Praia -:-
21:00Ultramarina - Mindelense -:-

CHINA: Super League

08:30Liaoning - Tianjin Quanjian 1:2
08:30Yanbian - Shanghai Shenhua 0:2
31'Chongqing Lifan - Changchun Yatai 0:0
31'Shandong Luneng - Guizhou Zhicheng 0:0
31'Tianjin Teda - Guangzhou R&F 1:0

CHINA: Jia League

08:00Yunnan Lijiang - Wuhan Zall 4:4
36'Baoding Yingli Yitong - Dalian Yifang F.C. 0:0
31'Beijing Baxy - Zhejiang Yiteng 1:0
31'Hangzhou Greentown - Beijing Renhe 0:1
31'Nei Mongol - Xinjiang Tianshan 1:0
21'Meizhou Hakka - Qingdao Huanghai 0:0

CHINA: Yi League

08:30Jilin Baijia - Shaanxi Changan -:-
08:30Qingdao Jonoon - Jiangsu Yancheng 2:0
08:30Yinchuan Helanshan - Dalian Boyang 4:0
09:00Chengdu Qianbao - Nantong Zhiyun 0:1
09:00Hunan Billows - Jiangxi Liansheng 1:1
09:00Meizhou Meixian Techand - Shanghai JuJu -:-
09:00Suzhou Dongwu - Sichuan Annapurna 2:1
09:00Zhenjiang Huasa - Hainan Seamen -:-

CONGO: Ligue 1

15:00Kondzo - JS Talangai -:-
15:00La Mancha - Etoile du Congo -:-

DOMINICAN REPUBLIC: LDF

21:00Delfines Del Este - Atletico Pantoja -:-
21:00Universidad O&M - San Cristobal -:-

ECUADOR: Serie A - First stage

18:00U. Catolica - El Nacional -:-
22:00Ind. del Valle - River Plate Ecuador -:-

EGYPT: Premier League

21:00Al Ahly - Enppi -:-
21:00El Entag El Harby - Smouha -:-

ETHIOPIA: Premier League

13:00Adama City - Fasil Ketema -:-
13:00Awassa - EEPCO -:-
13:00Dire Dawa - Jimma Aba Bunna -:-
13:00Ethiopia Bunna - Arba Menche -:-
13:00Sidama Bunna - Defence Force -:-
13:00St. George - Ethiopia Nigd Bank -:-
13:00Welayta Dicha - Dedebit -:-
13:00Woldya Kenema - Addis Ababa Ketema -:-

EUROPE: Euro U21

19:45Czech Republic U21 - Denmark U21 -:-
19:45Italy U21 - Germany U21 -:-

GABON: Championnat D1

16:00Bitam - CF Mounana -:-
16:00Lozo - Stade Migoveen -:-
16:00Olympique de Mandji - Stade Mandji -:-
16:00Pelican - Akanda -:-

GHANA: Premier League

16:00Asante Kotoko - All Stars -:-

ICELAND: Pepsideild

15:00Fjolnir - Valur -:-
18:00Akureyri - KR Reykjavik -:-
18:00Stjarnan - Akranes -:-

ICELAND: Inkasso-deildin

15:00Keflavik - Thor Akureyri -:-
15:00Leiknir F. - Throttur -:-

ICELAND: Division 2

15:00Hottur - Afturelding -:-
15:00Vestri - Njardvik -:-

IRELAND: Premier Division

18:30Limerick - St. Patricks -:-

IRELAND: Division 1

19:15Cobh Ramblers - Shelbourne -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

14:00I. Pavlodar - Kaisar -:-
14:00Ordabasy - K. Almaty -:-

LITHUANIA: I Lyga

14:00Trakai 2 - Stumbras 2 -:-

LITHUANIA: Lithuanian Cup

49'FK Panevezys - Dziugas Telsiai 1:0
6'Elektrenu Versme - Jonava 0:0
15:00Zalgiris - Atlantas -:-

MALAWI: Super League

13:30Blantyre United - Blue Eagles -:-
13:30EPAC United - Red Lions -:-
13:30MAFCO - Dwangwa United -:-
13:30Mzuni - Azam Tigers -:-
13:30PostponedSilver - Red Lions -:-

MALDIVES: Dhivehi Premier League

18:00Green Streets - Valencia -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

14:001º de Maio de Quelimane - Ferroviario Nacala -:-
14:00AD Macuacua - FC Lichinga -:-
14:00Clube Desportivo de Nacala - Textafrica Chimoio -:-
14:00Ferroviario Maputo - Costa do Sol -:-

NIGER: Ligue 1

16:30Akokana - Urana -:-
16:30Douanes Niamey - Police -:-
16:30Racing FC de Boukoki - Tagour Provincial Club -:-

NIGERIA: Premier League

16:00Rivers United FC - Shooting Stars -:-

NORWAY: Eliteserien

17:00Vålerenga - Lillestrom -:-

NORWAY: Division 2 - Group 1

15:00Kjelsås - Nybergsund -:-
15:00K. Oslo - Brumunddal -:-
15:00Raufoss - Baerum Sportsklubb -:-
15:00Skeid - Follo -:-

NORWAY: Division 2 - Group 2

15:00Fana - Honefoss -:-

NORWAY: Toppserien Women

6'RØA W - Sandviken W 0:0
14:00Grand Bodo W - Kolbotn W -:-
14:00Klepp W - Stabaek W -:-
14:00LSK Kvinner W - Vålerenga W -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

23:10Rubio Nu - Dep. Capiata 1:3
20:00Libertad - Independiente F.B.C. -:-
20:00Nacional Asuncion - Guarani -:-

PERU: Primera Division - Apertura

18:30Ayacucho - Juan Aurich -:-
21:00Dep. Municipal - Alianza Atl. -:-

PHILIPPINES: PFL

09:00Meralco Sparks - Stallion 1:1
Half TimeCeres - Kaya 1:0

SENEGAL: Ligue 1

17:30Generation F. - Guediawaye -:-
18:00ASEC Ndiambour - Douanes -:-
18:00Diambars - Linguere -:-
18:00Mbour Petite Cote - US Goree -:-
18:00Ouakam - Jaraaf -:-
18:00Teungueth - Casa -:-

SOUTH AFRICA: Nedbank Cup

19:15Supersport - Orlando -:-

SOUTH KOREA: K-League Classic

10:00Jeju - Pohang 3:0
11:00Gwangju - Jeonnam 1:2
11:00Ulsan Hyundai - Incheon 1:2

SOUTH KOREA: K League Challenge

11:00Bucheon - Suwon City 0:1
11:00Gyeongnam - Seongnam 1:1

SPAIN: LaLiga2 - Promotion - Play Offs

20:00Getafe - Tenerife -:-

TAJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00Khosilot Parkhar - Panjsher -:-
14:00Regar-TadAZ - Barqi Tojik -:-

THAILAND: Thai Premier League

62'Ubon - Suphanburi 2:2
47'Chiangrai - Ratchaburi 3:0
6'Nakhon Ratchasima - Chonburi 0:0
6'Pattaya - Buriram 0:0
14:00Sisaket - Bangkok Glass -:-

TRINIDAD AND TOBAGO: Pro League

23:00Central FC - Point Fortin 5:0
01:00W Connection - Sando 3:1
21:00Police - S.A. Rangers -:-

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

19:00Danubio - Racing Montevideo -:-
19:00Rampla Juniors - Fenix -:-
22:00Penarol - Plaza Colonia -:-

USA: MLS

01:00Toronto FC - New England Revolution 2:0
02:00Houston Dynamo - FC Dallas 1:1
18:30New York Red Bulls - New York City -:-
00:00Atlanta United - Colorado Rapids -:-
00:00Philadelphia Union - DC United -:-
00:30Columbus Crew - Montreal Impact -:-

USA: NASL - Spring Season

00:30Miami FC - New York Cosmos -:-
00:30North Carolina - Indy Eleven -:-

USA: USL

00:05Rochester - Orlando City 2 0:1
19:00Ottawa Fury - New York Red Bulls 2 -:-
23:00Vancouver 2 - Oklahoma City Energy -:-
00:00Charleston - Toronto FC 2 -:-
00:00Cincinnati - Saint Louis -:-
00:00Harrisburg City Islanders - Louisville City -:-
00:00Richmond Kickers - Charlotte Independ. -:-

USA: NWSL Women

20:30Orlando Pride W - Houston Dash W -:-
21:00Boston Breakers W - North Carolina Courage W -:-
00:00Washington W - Portland Thorns W -:-

UZBEKISTAN: Professional Football League

14:30Obod - Pakhtakor -:-

VIETNAM: V-League

11:00Gia Lai - Binh Duong 2:1
11:00Khanh Hoa - BHTS Quang Nam 0:3
90+'Song Lam Nghe An - Than Quang Ninh 1:1
11:00Thanh Hoa - Da Nang 3:2
71'Long An - Ho Chi Minh 1:3
Half TimeSai Gon FC - Can Tho 0:0
36'T&T Ha Noi - Hai Phong 1:0

WORLD: FIFA Confederations Cup

16:00Mexico - Russia -:-
16:00New Zealand - Portugal -:-

WORLD: Club Friendly

08:00FC Tambov (Rus) - Tyumen (Rus) -:-
09:00Lok. Zagreb (Cro) - Din. Bucuresti (Rou) 1:0
09:00Mlada Boleslav (Cze) - Varnsdorf (Cze) 1:2
09:00Sigma Olomouc (Cze) - Opava (Cze) 2:2
09:00Slavia Prague (Cze) - Zizkov (Cze) 2:1
09:30Haladas (Hun) - Vasas (Hun) 1:3
09:30Pardubice (Cze) - Liberec U21 (Cze) 2:0
09:30Petrin Plzen (Cze) - Plzen (Cze) 0:2
09:30Teplice (Cze) - Banik Modlany (Cze) 8:0
10:00Karvina (Cze) - Ostrava (Cze) 1:3
10:00Katowice (Pol) - Odra Opole (Pol) 1:4
10:00LKS Olimpia Wojnicz (Pol) - Wisla (Pol) 1:10
10:00Mezokovesd (Hun) - Gyirmot (Hun) 4:1
10:00Podbrezova (Svk) - Nitra (Svk) 1:2
10:00Sandecja (Pol) - Cracovia (Pol) 1:0
10:00Slovacko (Cze) - Z. Moravce (Svk) 3:0
10:00Termalica B-B. (Pol) - Rakow (Pol) 1:2
11:00Hradec Kralove (Cze) - Bohemians 1905 (Cze) 0:3
11:00Sigma Olomouc (Cze) - Opava (Cze) 3:2
11:00CancelledTosno (Rus) - Sp. Moscow 2 (Rus) -:-
Half TimeMidtjylland (Den) - Aalborg (Den) 0:0
55'Piast (Pol) - Tychy (Pol) 0:2
57'Randers (Den) - Skive (Den) 2:0
6'Liberec (Cze) - Oberlausitz (Ger) 0:0
6'Viktoria Griesheim (Ger) - Wehen (Ger) 0:0
6'Volyn Lutsk (Ukr) - Karpaty U21 (Ukr) 0:1
13:30FSV Treuen (Ger) - Aue (Ger) -:-
13:30Genemuiden (Ned) - HZVV (Ned) -:-
14:00Chemnitzer (Ger) - Sokolov (Cze) -:-
14:00Krasnodar (Rus) - SKA Khabarovsk (Rus) -:-
14:00St. Johnstone (Sco) - Connah's Q. (Wal) -:-
14:00Tosno (Rus) - Dolgoprudny (Rus) -:-
14:00Wiedenbruck (Ger) - Lotte (Ger) -:-
14:30Frydek-Mistek (Cze) - Vitkovice (Cze) -:-
15:00Debrecen (Hun) - Michalovce (Svk) -:-
15:00F. Voronezh (Rus) - Energomash Belgorod (Rus) -:-
15:00Kukesi (Alb) - AC Wolfsberger (Aut) -:-
15:00Leon (Mex) - Murcielagos (Mex) -:-
15:00Sarmacja Bedzin (Pol) - Sosnowiec (Pol) -:-
15:00Spvgg Ansbach 09 (Ger) - Furth (Ger) -:-
15:00Zwevezele (Bel) - Oostende (Bel) -:-
15:30Kolos Kovalyovka (Ukr) - Olimpik Donetsk (Ukr) -:-
15:30Odra Miasteczko Slaskie (Pol) - Gornik Z. (Pol) -:-
15:30Thun (Sui) - Xamax (Sui) -:-
15:30Velke Hamry (Cze) - Jablonec (Cze) -:-
16:00Amkar (Rus) - Aluminij (Slo) -:-
16:00Bibiczanka Bibice (Pol) - Garbarnia (Pol) -:-
16:00Chiasso (Sui) - Sion (Sui) -:-
16:00DVTK (Hun) - Bekescsaba (Hun) -:-
16:00Hard (Aut) - A. Lustenau (Aut) -:-
16:00Legia (Pol) - Plock (Pol) -:-
16:00M. Tel Aviv (Isr) - Trnava (Svk) -:-
16:00Neustadt (Aut) - LASK Linz (Aut) -:-
16:00Oleksandriya U21 (Ukr) - Ingulets Petrovo (Ukr) -:-
16:00Pogon Szczecin (Pol) - Blekitni Stargard (Pol) -:-
16:00Ruti (Sui) - Zurich (Sui) -:-
16:00St. Gallen (Sui) - Altach (Aut) -:-
16:00Zelzate (Bel) - Lokeren (Bel) -:-
16:00Zilina (Svk) - Podbeskidzie (Pol) -:-
17:00Arka (Pol) - APOEL (Cyp) -:-
17:00CSKA Sofia (Bul) - Qarabag (Aze) -:-
17:00Cukaricki (Srb) - Backa (Srb) -:-
17:00Drongen (Bel) - Gent (Bel) -:-
17:00Maribor (Slo) - Vardar (Mac) -:-
17:00Rad (Srb) - Orenburg (Rus) -:-
17:00Rijmenam (Bel) - KV Mechelen (Bel) -:-
17:00Sp. Subotica (Srb) - Samara (Rus) -:-
17:00Sturm Graz (Aut) - CSKA Moscow (Rus) -:-
17:00Traiskirchen (Aut) - Rapid Vienna (Aut) -:-
17:00Triglav (Slo) - Rijeka (Cro) -:-
17:00Ujpest (Hun) - Ried (Aut) -:-
17:00Zenit Petersburg (Rus) - Ludogorets (Bul) -:-
18:00Aywaille (Bel) - St. Liege (Bel) -:-
18:00Queretaro (Mex) - Necaxa (Mex) -:-
18:00Vrasene (Bel) - Waasland-Beveren (Bel) -:-
18:00Westkapelle (Bel) - Club Brugge (Bel) -:-
18:00Zapresic (Cro) - Domzale (Slo) -:-
18:00Zwarte Leeuw (Bel) - Antwerp (Bel) -:-

ZAMBIA: Super League

12:00Green Buffaloes FC - Power Dynamos -:-
14:00City of Lusaka - Lusaka Dynamos -:-
14:00Nchanga Rangers - Forest Rangers -:-
14:00Nkana - Buildcon -:-
14:00Zesco Utd - Nkwazi -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

14:00Chicken Inn - Ngezi Platinum FC -:-
14:00Platinum - Tsholotsho -:-
15:00PostponedHwange - CAPS Utd -:-

facebook twitter youtube